Home > Závody > SP Canmore: Norové vítězí podruhé v sezóně, opět uspěli šestí Češi

SP Canmore: Norové vítězí podruhé v sezóně, opět uspěli šestí Češi

Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø předvedl v kanadském Canmore další bezchybný výkon a i díky tomu norská štafeta nadělila zbytku startovního pole více než minutu. Opět se vedlo i české štafetě, kterou přivezl neomylný Tomáš Krupčík na šesté místě.

Medaile pro nejpřesnější štafety

Již od prvního úseku se jednalo především o souboj týmů Norska, Ruska a Francie. Právě tyto tři státy společně se Slováky se v dnešních mrazivých a větrných podmínkách jako jediné vyhnuly trestnému kolu. Slováci však přesné střelby a chyb soupeřů nedokázali využít. Zato Norové s pouhými sedmi náboji navíc potvrdili roli jasných favoritů a mohli se radovat z výhry. Finišman norské štafety Johannes Thingnes Bø napodobil svůj výkon z individuálu a ještě navýšil náskok Norů.

I bez svých dvou nejvýše postavených mužů ve Světovém poháru dokázali Francouzi vybojovat druhé místo. Všichni čtyři francouzští závodníci předvedli vyrovnaný výkon. Ani Rusové dnes nenastoupili ve svém nejsilnějším složení. Na závěrečné kolo byl překvapivě nasazen Alexandr Povarnicyn, který si však dokázal poradit s těžkými podmínkami a v boji o stupně vítězů tak nejprve setřásl Juliana Eberharda a vzápětí i Johannese Kühna.

Antonin Guigonnat a Émilien JacquelinFoto: Antonin Guigonnat a Émilien Jacquelin (Autor: Petr Slavík)

Na náročnost dnešního závodu ukazuje i fakt, že do cíle dojelo pouze 12 týmů z 23 startujících. Mezi týmy, které byly dostiženy o jedno kolo, patřil například i výběr Švédska. Olympijští vítězové, kteří ovládli i úvodní štafetu letošní sezóny, však v závodě neměli k dispozici své největší opory. Jediný Peppe Femling ze zlatého olympijského kvarteta startoval i v dnešním závodě.

Krupčík potvrdil nárůst formy

Pro český tým se závod v úvodu nevyvíjel vůbec dobře. Michal Šlesingr se těsně vyhnul trestnému okruhu a na své soupeře nestačil ani na lyžích. Češi se tak dál museli šplhat pořadím. To se dařilo už Michalu Krčmářovi, který poskočil o sedm pozic.

Po třetím úseku Adama Václavíka se český tým již nacházel v elitní desítce, konkrétně mu patřilo deváté místo. Na své výkony z Antholze a individuálu v Canmore dnes navázal Tomáš Krupčík, který nepotřeboval ani jeden náboj navíc. Po poslední střelbě tak Češi drželi páté místo. Jejich konečný výsledek byl nakonec o jednu příčku nižší, když Krupčík v závěru nestačil na rakouského rychlíka Juliana Eberharda.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Po čtyřech štafetových závodech patří českým biatlonistům stále sedmé místo v hodnocení této disciplíny. Na programu už je pouze závěrečná štafeta na Mistrovství světa v Östersundu.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
18. Michal Šlesingr 0+4 2:00,2 20. +1:09,2 17.
4. Michal Krčmář 0+2 1:08,7 6. +41,9 6.
7. Adam Václavík 1+3 1:34,8 6. +43,3 7.
3. Tomáš Krupčík 0+0 1:02,9 1. +26,7 7.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Canmore: Norové vítězí podruhé v sezóně, opět uspěli šestí Češi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *