Home > Závody > SP Hochfilzen: Eckhoffová poprvé v kariéře ovládla stíhačku, Kristejn Puskarčíková osmá

SP Hochfilzen: Eckhoffová poprvé v kariéře ovládla stíhačku, Kristejn Puskarčíková osmá

Skvělý norský víkend v rakouském Hochfilzenu podtrhla ženská stíhačka. Poprvé v ní dokázala uspět Tiril Eckhoffová, Ingrid Tandrevoldová se udržela na stupních vítězů. Z českých závodnic se dnes nejvíce dařilo Evě Kristejn Puskarčíkové, které se povedl skok o 24 míst až na konečné 8.

Norská nadvláda v Hochfilzenu trvá

Není příliš zvykem, aby Tiril Eckhoffová zvládla zastřílet čistý závod. Ojedinělé to bývá i ve sprintech, ve čtyřpoložkovém závodě se to dnes stalo vůbec poprvé. Eckhoffová navíc na startu neměla velkou ztrátu, rychle běžela a v cíli z toho tak pro Norku bylo jasné prvenství. Eckhoffová se po dnešku stává skokankou v průběžném pořadí Světového poháru. Před stíhacím závodem jí patřilo 26. místo, do Francie však bude odjíždět jako sedmá.

Poprvé v sezóně dosáhla na stupně Švédka Hanna Öbergová. S dvěma omyly na střelnici jí v cíli patřilo druhé místo. Radost z dnešního závodu bude mít určitě i třetí Ingrid Landmark Tandrevoldová. Kromě toho, že se jako jediná z elitní trojky ze sprintu dokázala na bedně udržet i dnes, sdílí pódium se svou velkou kamarádkou Eckhoffovou.

Foto: Ingrid Tandrevoldová (Autor: Petr Slavík)

Na květinový ceremoniál se dnes ještě podívaly Justine Braisazová, která se z 25. pozice vyhoupla na 4., nárůst formy po zranění potvrdila pátá Paulína Fialková, šestá skončila Anaïs Bescondová.

Velké posuny v pořadí i zaváhání favoritek

Střelecké zaváhání podobně jako loni potkalo vedoucí ženu Světového poháru Dorotheu Wiererovou. Ta hned při první zastávce minula dva terče, při dalších třech položkách pak vždy přidala jednu chybu. S devátým místem však Wiererová i nadále zůstává jedinou závodnicí, která v letošní sezóně ještě v individuálním závodě nevypadla z elitní desítky a žlutý trikot si udržela i do Francie. Ještě hůře než Wiererová dopadla Marte Olsbuová Røiselandová, která rovněž s pěti omyly dojela 17.

Hned několika biatlonistkám se dnes podařilo výrazně vylepšit své postavení ze sprintu. O třicet míst se dnes posunula Célia Aymonierová, která uzavírala elitní desítku. To stejné se povedlo i Vanesse Hinzová, která se ze 42. místa probojovala až na 12. příčku. Za zmínku stojí i výkon Rusky Tamary Voroninové, která dnes vyjížděla jako úplně poslední. Přesto nakonec 36. místem bodovala.

Nejlepší výsledek Puskarčíkové za poslední dva roky

Mezi skokanky závodu patří i Eva Kristejn Puskarčíková, která se zásluhou pouze jednoho omylu na střelnici vyšplhala až na osmé místo. Po více než dvou letech tak Kristejn Puskarčíková opět zavítala do elitní desítky. Dnešní výsledek jí rovněž výrazně pomohl v celkovém hodnocení. Nyní jí patří 15. místo. Směrem vzhůru se posunula i Markéta Davidová, i když ne tak výrazně. V cíli obsadila 24. místo. Naopak sešup dolů následoval pro Lucii Charvátovou i Jessicu Jislovou. Charvátové se nedařilo střelecky, minula 6 terčů a uzavírala první třicítku. O jednu příčku níže dnes skončila Jislová.

Foto: Eva Kristejn Puskarčíková a Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Hrdinka závodu

Célia Aymonierová nepatří zrovna mezi nejpřesnější střelkyně. V dnešním závodě však předvedla pravý opak. Nezvykle nesestřelila pouze jeden terč z dvaceti. To jí výrazně pomohlo k velkému posunu v pořadí. Ve sprintu brala pouze jeden bod, dnes si jich desátým místem vystřílela hned 31.

Poražená závodu

Podobný kousek jako třeba Hinzové se dnes rozhodně nepodařil Denise Herrmannové, která předvedla podobný střelecký výbuch jako ve včerejší štafetě. Sedm trestných kol jí nedovolilo posunout se ze své startovní pozice ani o jedno místo a Herrmannová tak na body nedosáhla ani v dnešní stíhačce.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Hochfilzen: Eckhoffová poprvé v kariéře ovládla stíhačku, Kristejn Puskarčíková osmá

  1. Puskarčíková byla v samotné stíhačce 5.; jen o půl vteříny za vychvalovanou Hinz(ovou) a o 5,3 s za hrdinkou Aymonier(ovou). Klobouk dolů a veliká pochvala.
    Potvrdila se slova Davidové z loňského dvojinterview: “Evča střílí moc dobře a rychle a vůbec se s tím nemaže.” Což je potvrzeno 9. střeleckým časem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *