Home > Preview > SP Hochfilzen: Ženy poprvé v sezóně nastoupí do stíhačky, muže čekají štafety (preview)

SP Hochfilzen: Ženy poprvé v sezóně nastoupí do stíhačky, muže čekají štafety (preview)

Stíhačky žen a štafety mužů ukončí program druhého kola Světového poháru v rakouském Hochfilzenu. V obou závodech je startovní pole nabité a kandidátů na přední pozice je několik.

12:00 – stíhací závod žen

Přesně po roce bude v Hochfilzenu do stíhačky opět startovat jako první Dorothea Wiererová, která zatím v tomto formátu vybojovala polovinu ze svých individuálních pódiových umístění (15 ze 30), zlato z toho však ve stíhačce pro Wiererovou bylo doposud pouze jednou. Šest vteřin za Wiererovou vyjede na trať Ingrid Tandrevoldová, která stále čeká na své první individuální vítězství ve Světovém poháru.

Svůj životní víkend prožívá v Hochfilzenu Světlana Mironovová, která odstartuje ze třetí pozice. Více než dvacet vteřin už ztrácejí Paulína Fialková a Hanna Öbergová. Obě závodnice budou chtít zabojovat o své první pódium v sezóně. Dobrou formu bude chtít potvrdit šestá ze sprintu Lucie Charvátová. Nebezpečné pro své soupeřky budou kromě Tandrevoldové i ostatní Norky, sedmá startuje Marte Olsbuová Røiselandová, z osmé pozice Tiril Eckhoffová.

Ze závodnic, které ve sprintu skončily mimo elitní desítku, nesmíme zapomenout na Kaisu Mäkäräinenovou se startovním číslem 13, bez šancí na přední příčky nejsou ani 23. Lisa Vittozziová či 25. Justine Braisazová. Spravit chuť si rozhodně budou chtít Němky. Nejlepší z nich Denise Herrmannová vyjede na trať až 41 se ztrátou minutu a půl.

Češky budou mít na startu čtyřčlenné zastoupení. Již zmiňovaná Lucie Charvátová bude mít nejlepší výchozí pozici. Dobrý závod v pátek zajela i Jessica Jislová, která na první místo ztrácí necelou minutu. Ze čtvrté desítky pak svůj závod zahájí Eva Kristejn Puskarčíková a Markéta Davidová. Puskarčíková ztrácí minutu a 15 vteřin, Davidová o 7 sekund více.

Startovní listina stíhacího závodu žen

14:15 – štafeta mužů

Prvenství z Östersundu budou obhajovat Norové, kteří jdou do závodu v totožné sestavě. Johannes Dale, Erlend Bjøntegaard, Tarjei Bø a Johannes Thingnes Bø zaútočí již na čtvrtou štafetovou výhru Norska v sezóně. Sestavu naopak obměnili Francouzi, kterým bude chybět Fourcade a Desthieux. Nahradí je Antonin Guigonnat a Fabien Claude.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

O napodobení úspěšného závodu z Östersundu se pokusí Italové. Favority jsou také Rusové, kteří mají v sestavě zatím velmi stabilní Alexandra Loginova a Matveje Jelisejeva. Posledními vítězi mužské štafety z tohoto střediska jsou Švédové. Ti se můžou pyšnit tím, že mají ve svém výběru hned tři olympijské vítěze z této disciplíny.

V sezóně se zatím obecně příliš nedaří německému týmu. Čtveřice Erik Lesser, Johannes Kühn, Arnd Peiffer a Benedikt Doll má rozhodně ambice usilovat o první trojku.

S číslem 13 dnes budou na startu čeští reprezentanti. V českém výběru došlo oproti Östersundu ke změnám. Jako první bude tradičně závod zahajovat Michal Šlesingr, druhý úsek obstará Michal Krčmář. Třetí pojede za Čechy Adam Václavík. V roli finišmana bude tentokrát nejmladší z týmu Jakub Štvrtecký.

Startovní listina štafety mužů

Hlavní foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *