Home > Závody > SP Hochfilzen: Johannes Bø zařídil další norský triumf, blýskli se i pátí Češi

SP Hochfilzen: Johannes Bø zařídil další norský triumf, blýskli se i pátí Češi

Závěrečný závod Světového poháru v rakouském Hochfilzenu měl strhující koncovku. Štafetu mužů po nástupu Johannese Thingnese Bøho vyhrálo Norsko před Německem, bronz bere Francie. A Češi končí pátí!

Norsko natáhlo vítěznou šňůru

Norští muži dnes natáhli vítěznou sérii ve štafetách na číslo pět, ale výhra se nerodila snadno. Johannes Dale sice ovládl první úsek, Erlend Bjøntegaard však poté šel na trestné kolo. Norové byli v půlce závodu sedmí, skoro o minutu za Německem.

Foto: Johannes Dale (Autor: Petr Slavík)

Tarjei Bø vrátil Norsko zpět do hry, bratrovi předával z druhého místa se ztrátou 43 sekund. Johannes Thingnes Bø ovšem na posledním úseku řádil, umazal 14sekundové manko na Benedikta Dolla ze závěrečné střelby a i ve třetím závodě v Hochfilzenu se radoval z vítězství.

Německo neprožívá zrovna skvostný úvod sezóny, ale dnes se našim sousedům závod povedl. Johannes Kühn svůj úsek vyhrál, Philipp Horn a Arnd Peiffer byli druzí. A Doll už to měl proti norskému suverénovi těžké.

Foto: Vyčerpaný Benedikt Doll (Autor: Petr Slavík)

Se ztrátou 52 sekund dovezl Francii na třetím místě Quentin Fillon Maillet. Při absenci Martina Fourcada se dostal do akce Fabien Claude, který se nevyhnul trestnému kolu.

Skvělý výkon od všech Čechů

Čeští biatlonisté dnes výborně běželi, měli celkově čtvrtý čas, a nemuseli na trestné kolo. Kvarteto Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Adam Václavík a Jakub Štvrtecký se tak mohlo radovat z pátého místa. Všichni čtyři podali konstantní výkony, z nich trochu vyčníval třetí čas Krčmáře na druhém úseku. Češi počtvrté z posledních šesti štafet skončili do šestého místa. V Poháru národů se posunuli na sedmou příčku.

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Ještě o pár sekund před českým kvartetem dojeli Kanaďané, kteří jen šestkrát dobíjeli a zajeli nejlíp od památného bronzu na Mistrovství světa 2016.

Švédská mizérie a čínská chvilka slávy

Šesté skončilo Rusko a to i přesto, že finišman Alexandr Loginov vjížděl do posledního kola za Štvrteckým. Na karlovské závodníka ale běžecky neměl. Sedmí Bělorusové zajeli nejlepší výsledek od Antholze 2014.

Foto: Jakub Štvrtecký před Alexandrem Loginovem (Autor: Petr Slavík)

Celkem spokojení mohou být i osmí Italové a devátí Slovinci. Ve velmi špatném rozpoložení naopak odjíždějí z Hochfilzenu Švédové. Nezapsali tu ani bod v individuálních závodech a ve štafetě skončili desátí.

Domácí Rakušané dojeli v oslabené sestavě dvanáctí. Perličkou závodu bylo čínské vedení ve druhém okruhu. Pak ale Fang-ming Čcheng musel na trestné kolo a čínská štafeta nakonec ani nedojela.

Foto: Fang-ming Čcheng v čele závodu (Foto: Petr Slavík)

Hrdina závodu

Prakticky všichni Kanaďané by si zasloužili titul hrdiny závody. Vypíchnout můžeme dvaadvacetiletého Julese Burnotta, který absolvuje ve Světovém poháru první kompletní sezónu a dnes rozjel štafetu na čtvrtém místě.

Poražený závodu

Peppe Femling trefil na úvodní ležce jen dva terče a hned na začátku sebral švédské štafetě šance na dobrý výsledek. Předával jako 26. se ztrátou více než dvou minuty.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Tarjei a Johannes Bøovi (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Hochfilzen: Johannes Bø zařídil další norský triumf, blýskli se i pátí Češi

  1. Ano! Skvělý výkon od všech Čechů – včetně Václavíka; kéž by to dokázal i v závodech jednotlivců…
    Celému týmu velká gratulace!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *