Home > Preview > SP Hochfilzen: V sobotu jsou na programu štafeta žen a stíhačka mužů (preview)

SP Hochfilzen: V sobotu jsou na programu štafeta žen a stíhačka mužů (preview)

Zatímco biatlonistky čeká v sobotu v rakouském Hochfilzenu, tak muži pojedou premiérově v tomto ročníku Světového poháru stíhací závod. Kde hledat favority?

11:30 – štafeta žen

Norské biatlonistky zakončily minulou sezónu vítězstvím ve štafetě a stejně odstartovaly i tu aktuální. Sestavu od minulého týdne nezměnily, a tak se o třetí výhru v řadě pokusí kvarteto Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová a Olsbuová Røiselandová.

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Vítězství z loňského roku v Hochfilzenu obhajuje Itálie, která odstartovala sezónu až 12. místem. Jistotou je Dorothea Wiererová, velkou nejistotou naopak Nicole Gontierová.

Ruským biatlonistkám by mohla výrazně pomoct v životní formě závodící Světlana Mironovová. Švédky naopak budou spoléhat na rozložení sil mezi všechny čtyři úseky, které jim doma v Östersundu vyneslo třetí místo.

Díky skvělé střelbě se v úvodní štafetě sezóny radovaly z historického druhého místa Švýcarky, zopakovat to ovšem bude těžké. To už můžeme dávat více šancí Francii, Ukrajině nebo Německu, i když to nemělo v pátek na bodech ani jednu biatlonistku. Nejlépe za poslední roky vypadá rakouská štafetě v čele s Lisou Hauserovou, která by mohla potěšit domácí fanoušky třeba bojem o první šestku.

To je nepochybně meta i pro české biatlonistky. Ve sprintu zazářily šestá Lucie Charvátová a Jessica Jislová, o výkonnosti Markéty Davidové a Evy Kristejn Puskarčíkové není sporu. Klíčové bude vyvarovat se trestnému kolu, pak můžou mít Češky velmi vysoké ambice.

Startovní listina štafety žen

14:55 – stíhací závod mužů

Nebývá zvykem, aby se první stíhačka v sezóně jela až 14. prosince. Tuto disciplínu rozhodně přivítal Johannes Thingnes Bø, který v ní minulou zimu triumfoval pětkrát. Nyní má obrovskou šanci na další triumf, protože pojede z prvního místa.

To ale nedrží zase tak pevně. Osm sekund po něm na trať vyrazí Simon Desthieux, který by rád usiloval o premiérové vítězství. Pak odstartují Rusové Alexandr Loginov a Matvej Jelisejev a zvlášť druhý jmenovaný by mohl těžit z výborné střelecké pohody. Zatím v této sezóně v individuálních závodech minul jediný terč.

Zhruba jedno trestné kolo na svého bratra ztrácí Tarjei Bø, který bude chtít výš. Podobně jako ve sprintu desátý Martin Fourcade, ale ten bude zaostávat za čelem o 39 sekund. Připomeňme, že stíhačku v Hochfilzenu vyhrál už pětkrát.

Rychlý běh může posunout dopředu dalšího Francouze Quentina Fillona Mailleta, který se ve sprintu běžecky takřka vyrovnal Johannesovi Bøovi. Bude mít odstup 46 sekund. Naopak na čistou střelbu bude spoléhat ve sprintu osmý Rakušan Felix Leitner.

Nejlepší z Čechů Jakub Štvrtecký má číslo 29 a ztrátu minuty a 17 sekund. Může se pokusit bodovat i ve čtvrtém závodě sezóny. Až za Štvrteckým vyrazí do závodu 32. Ondřej Moravec a 40. Michal Krčmář.

Startovní listina stíhacího závodu mužů

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *