Home > Preview > SP Hochfilzen: Vítězství ve sprintu obhajuje Johannes Bø (startovní listina)

SP Hochfilzen: Vítězství ve sprintu obhajuje Johannes Bø (startovní listina)

Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø, to je favorit číslo jedna pátečního sprintu mužů v Hochfilzenu. Na startu bude i pětice českých reprezentantů včetně juniora Jakuba Štvrteckého, který nahradil nemocného Tomáše Krupčíka.

Sprint mužů
Pátek 14. 12. 2018 | 14:15
cze 35. Moravec, 42. Krčmář, 59. Šlesingr, 87. Václavík, 100. Štvrtecký
Startovní listina

Papírové předpoklady jsou jasné. Johannes Thingnes Bø vyhrál sprint i stíhačky před týdnem v Pokljuce, stejným způsobem kraloval i před rokem v Hochfilzenu. Zdejší tratě mu sedí, jsou totiž velmi náročné, pro vynikající běžce jako dělané.

Otázkou je, v jakém rozpoložení se v Rakousku představí Martin Fourcade, kterého během úvodních závodů Světového poháru srážel nebývale špatný běh. Francouz je však dostatečně odolný na to, aby se po nezdaru rychle otřepal a pokusil se navázat na své čtyři výhry z Hochfilzenu.

Středisko, které loni hostilo Mistrovství světa, má rád i Tarjei Bø, který se v Pokljuce prezentoval slušnou formou. Ještě lépe na tom ale je čtvrtý muž celkového hodnocení Alexandr Loginov, jenž může navázat na čtvrteční úspěch Jekatěriny Jurlovové-Perchtové.

I přes Fourcadovu krizi se v Pokljuce dobře ukázali Francouzi. Dnes může uspět prakticky kdokoliv z jejich týmu, Antonin Guigonnat, Simon Desthieux nebo třeba Quentin Fillon Maillet.

Největší šance z českých biatlonistů bude mít zřejmě devátý muž celkového hodnocení Světového poháru Michal Krčmář, jemuž před rokem ve sprintu v Hochfilzenu patřilo jako z nejlepšímu z našich 26. místo.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Hochfilzen: Vítězství ve sprintu obhajuje Johannes Bø (startovní listina)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *