Home > Závody > SP Le Grand-Bornand: Johannes Bø zakončil rok pátou výhrou, Michal Krčmář 25. místem

SP Le Grand-Bornand: Johannes Bø zakončil rok pátou výhrou, Michal Krčmář 25. místem

Johannes Thingnes Bø zakončil rok 2019 zcela suverénním vítězstvím. Druhý Émilien Jacquelin za ním v hromadném startu v Le Grand-Bornand zaostal o 42 sekund a vytvořil si nové maximum ve Světovém poháru. Michal Krčmář skončil po šesti chybách 25.

Sólo závod Johannese ho

V prvním kole deštivého hromadného startu mužů jsme mohli pozorovat nevídanou věc. Šest biatlonistů výrazněji odskočilo ostatním, v čele byl Johannes Thingnes Bø. A vedení od té doby nepustil.

Foto: Biatlonisté na startu v Le Grand-Bornand (Autor: Jaroslav Svoboda)

Nor udělal za celý závod jen jednu chybu a bezpečně kontroloval první místo. Do cíle přijel 42 sekund před domácím Émilienem Jacquelinem, který také trefil 19 terčů z 20. Pro čtyřiadvacetiletého Francouze je to to další vylepšení kariérního maxima po tom, co byl v Hochfilzenu třetí.

Johannes Bø si 42. vítězstvím v kariéře a 5. v sezóně upevnil celkové vedení. Nyní má náskok 61 bodů na svého bratra Tarjeiho Bøho, který byl dnes rovněž s jednou chybou třetí. Běžel sice rychleji než Jacquelin, ale na střelnici na něj ztratil 20 sekund.

Foto: Medailisté hromadného startu v Le Grand-Bornand (Autor: Jaroslav Svoboda)

Norsko-francouzská nadvláda

Kompletní malé pódium dnes zabrali Francouzi a Norové. Rozdělili si to půl na půl. Čtvrtý dojel kvůli dvěma chybám Quentin Fillon Maillet, který odjíždí z Le Grand-Bornand se stříbrem a bronzem. Nejlepší výsledek tohoto dílu SP si zajel Martin Fourcade, ale určitě myslel na lepší než páté místo. Naopak zcela spokojený bude mladý Nor Johannes Dale, který zopakoval životní šestou příčku ze sprintu.

Nejlépe v sezóně zajeli sedmý Arnd Peiffer a osmý Simon Eder. Nadvládu dvou gigantů potvrdili devátý Erlend Bjøntegaard a desátý Simon Desthieux.

Michalu Krčmářovi se nedařilo na střelnici, jeho bilance byla 3+0+2+1. S tím nemohl pomýšlet na lepší než 25. místo. V celkovém pořadí figuruje na 21. příčce.

Foto: Michal Krčmář (Autor: Jaroslav Svoboda)

Hrdina závodu

Na Émilienu Jacquelinovi nebylo znát, že letos závodí poprvé před domácími fanoušky. Na střelnici strávil nejmíň času ze všech a v bouřlivé atmosféře minul jediný terč. Odměnou mu je životní druhé místo.

Poražený závodu

Rus Matvej Jelisejev se v Le Grand-Bornand prezentoval velmi pomalým během. Dnes byl jedním ze dvou bezchybných závodníků, ale skončil až 29.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *