Home > Závody > SP Le Grand-Bornand: Zlatý hattrick Eckhoffové, Charvátová na 11. místě

SP Le Grand-Bornand: Zlatý hattrick Eckhoffové, Charvátová na 11. místě

První letošní hromadný start ve Světovém poháru ovládla Tiril Eckhoffová. Dosáhla tak ve francouzském Le Grand-Bornand na zlatý hattrick, když dokázala zvítězit ve všech třech individuálních závodech. Z Češek zajela závod nejlépe Lucie Charvátová na 11. místě, která se na start dostala až jako náhradnice.

Le Grand-Bornand ovládla Eckhoffová

I přes dvě chyby na střelnici si Tiril Eckhoffová dokázala svojí rychlostí na trati vybojovat náskok více než jedné minuty a dojela si pro zlatý hattrick. V celkovém hodnocení Světového poháru se tak posunula na druhou příčku.

Foto: Tiril Eckhoffová v cíli (Autor: Jaroslav Svoboda)

Velký boj v posledním běžeckém kole dopadl lépe pro Dorotheu Wiererovou, která projela finišem jako druhá. Na střelnici minula dva terče, v závěrečném kole si však stříbro vzít nenechala. Dnešním umístěním se tak vrátila na vrchol celkového hodnocení a vzala si zpět žlutý trikot od Ingrid Tandrevoldové. Té dnešní výkon stačil až na 12. příčku.

Švédka Linn Perssonová chybovala pouze jednou na první ležce a dojela si pro bronz. Využila zaváhání ostatních závodnic na poslední střelecké položce. Zatímco ostatní mířily na trestné kolo, ona dokázala zastřílet čistě. Třetí příčka z dnešního závodu pro ni znamená nejlepší umístění v kariéře.

Foto: Linn Perssonová a ostatní biatlonistky na střelnici (Autor: Jaroslav Svoboda)

Rozhodovalo se na střelnici

Na květinovém ceremoniálu dále nechyběla Finka Kaisa Mäkäräinenová (4.), která své čtyři omyly na střelnici v položkách ve stoje dokázala vykompenzovat druhým nejrychlejším běžeckým časem. Pátou příčku obsadila Denise Herrmannová, za kterou v těsném závěsu projela cílem i šestá Jekatěrina Jurlovová-Perchtová.

Zastřílet čistě v dnešních podmínkách nedokázala žádná ze závodnic. Sedmi omylů na střelnici se dopustila Justine Braisazová, jež dojela až na 20. místě. Stejný počet nepřesností si na své konto zapsala i bronzová žena včerejší stíhačky Lena Häckiová.

Z Češek nejlepší Charvátová

Dnešní závod se nevyvedl Markétě Davidové, která nedokázala ani jednu položku odstřílet čistě a se šesti omyly se musela spokojit s 22. místem. O něco lépe na tom byla se třemi chybami Eva Kristejn Puskarčíková, jež se umístila na 15. příčce. Dnešní nejlepší ženou reprezentující české barvy byla Lucie Charvátová, která sice startovala jako náhradnice, ale i se třemi trestnými okruhy navíc dokázala protnout cílovou pásku jako jedenáctá.

Foto: Lucie Charvátová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Hrdinka závodu

Linn Perssonová byla jednou z pěti biatlonistek, které se dopustily pouze jedné chyby na střelnici. Svoji dobrou mušku dokázala podpořit i kvalitním výkonem na trati a dojela si pro svůj životní výsledek v podobě bronzu.

Poražená závodu

Včera se Lena Häckiová radovala z bronzu ze stíhačky, dnes však podobný výkon zopakovat nedokázala. Na trestný ovál zamířila celkem sedmkrát a do cíle dorazila s téměř šestiminutovou ztrátou na 28. místě.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Jaroslav Svoboda)

2 thoughts on “SP Le Grand-Bornand: Zlatý hattrick Eckhoffové, Charvátová na 11. místě

  1. Před výkony Eckhoffové je potřeba se hluboce uklonit. Letos přidala ke skvělému běhu výbornou střelbu, a najednou Norové okupují první místa jak u mužů tak u žen. Lucie Charvátová jako náhradnice příjemně překvapila a doufám, že jedenáctým místem nakročila k tomu, aby v našem týmu už nebyla za “tu hroznou střelkyni ve štafetě”, ale za stabilní ženskou sílu. Toto umístění v masáku je výborné a také patnáctka Evy Puskarčíkové není špatná. Markétě se poslední dva závody nevydařily, ale vzhledem k bronzu ve sprintu by bylo nesportovní jí něco vyčítat. Jen kdyby se od svých kolegyň trochu poučili naši muži.

  2. Vypadá to, že Charvátová se (zejména po zlaté a stříbrné medaili na “letním” mistrovství světa) znovu chytne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *