Home > Závody > SP Nové Město: Johannes Bø dokonal zlatý hattrick. Moravec i Krčmář v TOP 10

SP Nové Město: Johannes Bø dokonal zlatý hattrick. Moravec i Krčmář v TOP 10

Johannes Thingnes Bø

I třetí závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě vyhrál Johannes Thingnes Bø. V závodě s hromadným startem neměl konkurenci, druhý Quentin Fillon Maillet zaostal o 46 sekund. Výborně si vedli i čeští reprezentanti, Ondřej Moravec bere osmé a Michal Krčmář desáté místo.

Žádné velké překvapení, Johannes Bø potvrzuje svoji nadvládu

V průběhu celého závodu se Johannes Thingnes Bø držel v popředí a dlouhou dobu se zdálo, že bychom dnes mohli na stupních vítězů opět vidět i jeho bratra. Na třetí položce však Tarjei udělal dvě chyby, a tak na vedoucí pozici pokračoval Johannes sám až do cíle, a to hlavně díky bezchybné střelbě a nejrychlejšímu běhu. Nyní v průběžném hodnocení Světového poháru vede před Rusem Loginovem o více než sto bodů.

Na druhém místě dojel Quentin Fillon Maillet, který se na střelnici dopustil dvou chyb a v posledním kole se mu podařilo předjet Jevgenije Garaničeva, který nakonec dojel třetí hlavně díky čisté střelbě. Na stupně vítězů se postavil po třech letech.

Pódium závodu s hromadným startem mužůFoto: Pódium závodu s hromadným startem mužů (Autor: Jaroslav Svoboda)

Čtvrtý skončil Arnd Peiffer s jednou střeleckou chybou a desátým běžeckým časem. Pátý Erlend Bjøntegaard se dopustil chyb dvou, vše ovšem podpořil čtvrtým nejrychlejším během. Šesté místo obsadil Benedikt Doll, to sedmé zabral Simon Desthieux.

Dva Češi v TOP 10

Ondřej Moravec si závod zkomplikoval dvěma chybami hned na první střelbě, ale v závěrečném kole se mu díky třetímu nejlepšímu běhu podařilo odrazit nápor Martina Fourcada a z dnešního závodu si odnáší osmé místo, tedy nejlepší výsledek v sezóně.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor: Václav Mudra)

Naopak Michal Krčmář se v popředí dnešního závodu držel hlavně díky přesné, ačkoli velmi pomalé střelbě. Na střelnici dokonce strávil nejvíc času z celého startovního pole. Mrzet ho mohla i jedna chyba při závěrečné stojce, ale s 10. místem před domácími fanoušky bude asi spokojen.

 

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
x. Ondřej Moravec 2+0+0+0 1:54,0 17. +41,4 11.
x. Michal Krčmář 0+0+0+1 2:11,0 30. +1:12,1 19.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Václav Mudra)

2 thoughts on “SP Nové Město: Johannes Bø dokonal zlatý hattrick. Moravec i Krčmář v TOP 10

  1. ALE…
    Opakuji:
    Zvláštní je, že závody IBU Cupu z 22. 12. 2018 nestojí BiatlonMagazínu ani za zmínku. Že by posílená redakce nestíhala? Nebo jim „2. liga“ připadá pod úroveň a je pro ni škoda námahy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *