Home > Preview > SP Nové Město: Kdo uspěje v úvodních hromadných startech sezóny? (startovní listiny)

SP Nové Město: Kdo uspěje v úvodních hromadných startech sezóny? (startovní listiny)

Johannes Thingnes Bø

První trimestr sezóny dnes zakončí závody s hromadným startem. Kdo ze startovního pole se nejlépe popere s posledním závodem v roce a ovládne klání pro 30 nejlepších biatlonistů? O úspěch zabojují i dva čeští závodníci.

Navýší J. Bø svůj náskok na čele?

Závod s hromadným startem mužů
Neděle 23. 12. 2018 | 11:45
cze 15. Krčmář, 27. Moravec
Startovní listina

S číslem jedna vyrazí mezi muži do závodu suverén sezóny Johannes Thingnes Bø, který zatím vyhrál pět individuálních závodů z celkových sedmi. Proto i dnes bude považován za hlavního favorita. Největším konkurentem norského závodníka je v této sezóně zatím Alexandr Loginov, který tak bude startovat s číslem dva. Loginov po celý měsíc ukazuje až překvapivou vyrovnanost výsledků, příliš se mu nepovedl pouze úvodní individuální závod v Pokljuce, od té doby však ani jednou nechyběl v elitní desítce a posbíral už i čtyři pódiová umístění.

Silný mužský tým mají Francouzi, kteří do dnešního závodu půjdou ve čtyřech. V letošním ročníku se velmi daří dvojici Antonin Guigonnat a Simon Desthieux, kteří zažívají svůj nejlepší vstup do sezóny. Pro přední příčky musíme pochopitelně počítat i s Martinem Fourcadem, kterému se zde sice nepovedl sprint, včera při stíhačce se však blýskl nulou a kvalitním během a dokázal se tak posunout o 38 pozic na páté místo. To mu určitě dodalo motivaci i do dnešního závodu.

Zaútočit bude chtít i výborný střelec Simon Eder, dobré výkony v sezóně podává také Tarjei Bø, který se včera poprvé v tomto ročníku probojoval na stupně vítězů. Nebezpečný může být i rychlý Ital Lukas Hofer, který se zatím poněkud trápí se střelbou, ale při úspěšném dni by mohl se svým během dosáhnout na velmi dobrý výsledek. Nezvykle vzadu pak bude startovat Simon Schempp, který sezónu rozhodně nezačal podle svých představ. Patří mu 21. místo ve Světovém poháru, nicméně hromadné starty se mu tradičně daří. Právě v této disciplíně dokázal Němec vybojovat své dva individuální cenné kovy na olympijských hrách a mistrovství světa.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Dvojí zastoupení bude mít v závodě česká reprezentace. S číslem 15 uvidíme Michala Krčmáře, který bude chtít především napravit nepovedenou střelbu ze stíhacího závodu. Na trať se pak díky výkonům z Nového Města na Moravě vydá i Ondřej Moravec, který by měl do závodu nastoupit i přes žaludeční problémy, které ho včera postihly.

Závod žen bez české účasti

Závod s hromadným startem žen
Neděle 23. 12. 2018 | 14:30
Startovní listina

Poprvé za dlouhou dobu nebudou v hromadných startech figurovat české ženy, které se do závodu nekvalifikovaly. Domácí fanoušci si tak budou muset hledat favoritky v jiných řadách. Jako vedoucí žena půjde do závodu Dorothea Wiererová, která zažívá skvělý start do sezóny. Svou aktuální formu by určitě ráda potvrdila i dnes, i přestože se právě tato disciplína neřadí mezi její nejúspěšnější. Wiererová má na svém kontě 26 umístění mezi elitní trojkou, pouze dvakrát tomu však bylo právě v hromadných startech. V loňské sezóně skončila v této disciplíně nejlépe šestá na olympijských hrách.

Výborný prosinec mají za sebou i Paulína Fialková a Lisa Vittozziová. Vittozziová se hned šestkrát podívala na závěrečný ceremoniál, umístění na bedně jí však zatím uniká, to by určitě ráda změnila ještě před Vánocemi. Svou bilanci z Nového Města bude rozhodně chtít vylepšit Kaisa Mäkäräinenová, která se propadla na čtvrté místo celkového hodnocení.

Laura DahlmeirováFoto: Laura Dahlmeirová (Autor: Václav Mudra)

Třetí etapa patří Norce Marte Olsbu Røiselandové, která naopak pořadím postoupila na šestou pozici. Zdejší areál také nadmíru svědčí i Francouzce Anaïs Chevalierové. Vzestup běžecké formy pak zaznamenala Anastasia Kuzminová, Hanna Öbergová pak dokazuje, že její olympijský triumf nebyla žádná náhoda. Na startu bohužel nebude Laura Dahlmeierová, která se po tréninkovém deficitu zřejmě rozhodla pošetřit síly.

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *