Home > Závody > SP Nové Město: Kuzminová slaví první výhru v sezoně. Za ní se odehrálo běžecké drama

SP Nové Město: Kuzminová slaví první výhru v sezoně. Za ní se odehrálo běžecké drama

Medailistky závodu s hromadným startem žen

V Novém Městě na Moravě skončil první závod žen s hromadným startem a celkově poslední závod před vánoční přestávkou. I když byl bez české účasti, o napínavé momenty nebyla nouze. Především v posledních metrech 12,5 kilometrového závodu to byla parádní podívaná. Jasnou vítězkou závodu se stala Slovenka Anastasia Kuzminová. O další medailové pozice ale bojovaly hned tři závodnice včetně vedoucí ženy hodnocení, Italky Wiererové. Ta se nakonec medaile nedočkala.

Wiererová v závěru ztratila, Slovensko slaví dvě medaile

K poslední střelbě přijela Anastasia Kuzminová s nepatrným náskokem před Dorotheou Wiererovou. Obě na stojce udělaly jednu chybu. I když z trestného kola vyjížděla Wiererová o pár vteřin před Kuzminovou, slovenská reprezentantka potvrdila svoje běžecké kvality a brzy se ujala vedení. V posledním běžeckém kole svůj náskok na Italku ještě navýšila a v cíli mohla loňská druhá žena Světového poháru slavit první vítězství i první medailové umístění v sezoně.

Anastasia KuzminováFoto: Anastasia Kuzminová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Dlouho to vypadalo, že Wiererová druhou pozici uhájí a boj se odehraje jen o třetí místo mezi Slovenkou Paulínou Fialkovou a Anaïs Chevalierovou. Obě tyto závodnice ale předvedly skvělý běžecký výkon a v posledních metrech Italku dojely. V závěru se nejvíce radovali slovenští fanoušci, protože za Kuzminovou na druhém místě nakonec dojela Fialková. Dorotheu Wiererovou nakonec předjela i Chevalierová a díky třetímu místu slaví první letošní medaili v závodě jednotlivců. Italka se tak musela spokojit se čtvrtým místem. V celkovém vedení ale pozici uhájila a v lednu pojede znovu ve žlutém. Druhá Paulína Fialková se k ní přiblížila a ztrácí 36 bodů.

Životní závod to dnes byl pro Švédku Monu Brorssonovou, která dojela pátá. S výsledkem může být spokojená i šestá Norka Ingrid Tandrevoldová.

Naopak na výsledky sprintu a stíhačky nenavázala další Norka, Marte Olsbuová Røiselandová, které 5 chyb na střelnici stačilo na 13. místo. Na letošní závody v Novém Městě bude chtít rychle zapomenout Finka Kaisa Mäkäräinenová. Ta se dnes na střelnici dopustila hned 6 omylů a dojela 24. Dnes se nedařilo ani Lise Vittozziové, která sice měla jen 3 chyby, ale do cíle dojela za Finkou, přesně 27. Laura Dahlmeierová, které se v Novém Městě návrat do Světového poháru velmi vydařil, se rozhodla šetřit síly a dnešní závod vynechala.

Další zastávka bude bez hromadných startů

Po vánoční pauze budou závody pokračovat 7. ledna v německém Oberhofu. Na prestižní hromadné starty si ale budeme muset počkat ještě déle. V Oberhofu se pojedou sprinty a stíhací závody. Hromadný start je na programu hned na další zastávce, tedy v Ruhpoldingu. Tam bude vítězství z loňska obhajovat Kaisa Mäkäräinenová, druhá tehdy dojela Laura Dahlmeierová, z bronzu se pak radovala Veronika Vítková. Budeme doufat, že česká závodnice bude mít v Ruhpoldingu možnost o loňské umístění bojovat znovu.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Medailistky závodu s hromadným startem žen (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *