Home > Závody > SP Nové Město: Norky ovládly i šestou štafetu sezóny, chybující Češky byly desáté

SP Nové Město: Norky ovládly i šestou štafetu sezóny, chybující Češky byly desáté

Norské biatlonistky završily dokonalou sezónu. Alespoň co se týká štafet. Dnes v Novém Městě na Moravě vyhrály i tu poslední šestou. Českým biatlonistkám se nedařilo na střelnici a se třemi trestnými koly skončily desáté.

Norky k neporažení

Naposledy v únoru 2019 nevyhrály štafetu Norky, o půl minuty tehdy zaostaly za Němkami. Dnes v Novém Městě na Moravě oslavily už sedmý trumf v řadě, v této sezóně vyhrály všech šest závodů.

A to se musely obejít bez nemocné Marte Olsbuové Røiselandové, kterou v sestavě nahradila Ida Lienová. V polovině závodu, po úsecích Karoline Knottenové a právě Lieové, bylo Norsko šesté. Ingrid Tandrevoldová a Tiril Eckhoffová pak vyhrály své úseky a zajistily pro svou zemi triumf.

Norky nešlo porazit, byly nejrychlejší a zároveň i nejpřesnější (0+8). Nejvíc se jím přiblížily o půl minuty druhé Francouzky, které zdrželo trestné kolo Justine Braisazové. Podobně na tom byly třetí Němky, za které kroužila Franziska Preußová.

Švýcarky druhé v disciplíně

Na trestné kolo musely i čtvrté Ukrajinky a páté Rusky. Tak trochu tradičně vedla po prvním úseku Lisy Vittozziové Itálie, nakonec skončila šestá. Italky zvládly závod bez trestného kola, třetí bezchybnou štafetou bylo Estonsko. To ale skončilo až 18.

Dvě trestná kola Elisy Gasparinové na prvním úseku dnes znemožnily atak nejvyšších příček Švýcarkám, přesto v hodnocení disciplíny udržely druhou příčku před Němkami.

České biatlonistky musely dokonce na tři trestná kola, Markéta Davidová na jedno a Lucie Charvátová na dvě. Češky dojely desáté, v hodnocení disciplíny figurují na osmé příčce.

Výsledkový servis

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “SP Nové Město: Norky ovládly i šestou štafetu sezóny, chybující Češky byly desáté

  1. Lucie Charvátová – to už je sama o sobě diagnoza.
    A už to začalo vypadat líp… Ach jo.
    Vážně by to chtělo stavět do štafet někoho jiného.

    1. Na 1 stranu, Lucie má ze štafet psychické trauma a není dobré, že ji do štafety nasazují, vždyť ona je určitě nervózní (kdo z vás nebyl nikdy nervózní, ať to sem napíše).
      Na 2.stranu, Lucie je schopná i velmi dobrých až zářivých výkonů, bezesporu je talentovaná, ale urážky od nikoho nepotřebuje, měla jich dost, potřebuje empatii. (Ať sem napíše i ten, kdo by štafety zvládal perfektně)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *