Home > Závody > SP Oslo: Domračevová pokořila ve stíhačce Kuzminovou, Vítková devátá

SP Oslo: Domračevová pokořila ve stíhačce Kuzminovou, Vítková devátá

Darja Domračevová

Darja Domračevová se rozloučila s Oslem vítězstvím ve stíhacím závodě. Druhá Anastasia Kuzminová si zase upevnila celkové vedení. Veronika Vítková proměnila svůj poslední start v této sezóně v deváté místo.

Domračevová využila chyb Kuzminové

Vítězka sprintu Anastasia Kuzminová od začátku stíhacího závodu pořádně přihazovala pod kotel. Před druhou střelbou už měla na Darju Domračevovou k dobru minutu. Jenže dvě chyby ji o náskok připravily a stejný počet nepřesností na třetí střelbě znamenal ztrátu.

Na závěrečné stojce Kuzminová již střílela čistě a dostala se do vedení. Domračevová však byla těsně za ní a v těžkém stoupání krátce před cílem měla víc sil.

Běloruska vyhrála už čtvrtý závod v Oslu a dorovnala tak Slovenku. Jak se to promítlo do celkového pořadí? Kuzminová má před dnes 22. Kaisou Mäkäräinenovou náskok 52 bodů (včetně odpočtu dvou nejhorších výsledků), Domračevová ztrácí 81 bodů.

Poprvé v sezóně a popáté v kariéře na stupně vítězů vystoupala Američanka Susan Dunkleeová. Čtvrtá Japonka Fujuko Tačizakiová si opět vylepšila osobní maximum. Nejlelšpího výsledku po přestupu k Jižní Koreji zase dosáhla šestá Anna Frolinová. Těsně před ní finišovala pátá Ukrajinka Julija Džimová.

Susan DunkleeováFoto: Susan Dunkleeová (Autor: Petr Zbranek)

Vítková se loučí devátým místem

Poslední závod sezóny vyšel Veronice Vítkové. Na druhé a třetí střelbě sice netrefila jeden terč, ale i tak se vešla do elitní desítky. Skončila devátá. Do posledního kola přitom vyrážela ve společnosti kvalitních běžkyň. Sice podlehla sedmé Lauře Dahlmeierová a osmé Uľjaně Kajševové, ale zdolala desátou Vanessu Hinzovou a jedenáctou Dorotheu Wiererovou. Italka startovala až jako 39.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Zbranek)

Evě Puskarčíkové to nešlo na trati a situaci si neulehčila ani na střelnici. Se třemi trestnými koly dojela až na 34. příčce.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
9. Veronika Vítková 0+1+1+0 1:43,0 9. +27,9 14.
34. Eva Puskarčíková 0+2+1+0 1:40,0 6. +1:39,7 47.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Darja Domračevová (Autor: Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

6 thoughts on “SP Oslo: Domračevová pokořila ve stíhačce Kuzminovou, Vítková devátá

 1. Veronice určitě gratulace za letošní sezónu. Při neúčasti v Ťumeni asi solidní výsledek ve sprintu neudrží, ale zvolili si sami a já s jejich rozhodnutím souhlasím. Určitě ale pro ní bude největší satisfakcí bronzová nedaile z olympiády. To je věc, kterou se zapsala do historie biatlonu a nikdo jí to neodpáře.

 2. Souhlasím s jmenovcem Danielem. Verča si to zaslouží nejen za tuto sezónu, ale za celou kariéru, kdy po odchodu některých závodnic z kolotoče svět. poháru prakticky hájila barvy našich žen téměř sama, než se k ní přidala Gabča, která vlastně tu biatlonovou euforii u nás nastartovala. Doufám jen, že se pro příští ročník do družstva vrátí.
  No a teď klasický český humor – možná by to mohla zkusit i Esterka Ledecká.
  To už by to ale psychicky někteří zahraniční odborníci na sněhové sporty nezvládly a šli by hrát petang . . .
  Ale ještě k Verče. Snad se udrží alespoň v první desítce, neboť toto umístění zaručuje finanční prémie od mezinár. biatlon. svazu.

 3. Veronika Vítková bývala zřejmě největším talentem českého biatlonu, než ji postihl zánět mozkových blan (pokud se dobře pamatuji). To, že se nejen vrátila, ale společně s “Gabi” S/Koukalovou byla oporou ženského týmu a teď získala i svou vlastní olympijskou medaili, je obdivuhodné. Smekám před ní.
  Nejsem si zcela jist, zda bojkot Ťuměně bylo JEJÍ přání (nechtěla se k tomu vyjadřovat).
  Nejspíš by si ty prémie chtěla vybojovat v závodech (je to bojovnice).

 4. Díky pane Halberštádt, já jsem v to doufal. Ale i tak si myslím, že by to mohlo dopadnout, i když pravda v biatlonu jest možné vše. Verče nahrává neúčast Ukrajinek, takže by se v té elitní desítce mohla udržet. Možná ji dvě, tři závodnice předstihnou, ale jedenáctá Hinzová ztrácí sto bodou, a i když je to dobrá borkyně, myslím, že to nestáhne.
  Ale i tak znovu Verunce díky za krásnou vydařenou sezónu.
  Mějte se všichni krásně.
  D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *