Home > Novinky > Vytrvalostní závod mužů se kvůli špatným podmínkám přesouvá na čtvrtek

Vytrvalostní závod mužů se kvůli špatným podmínkám přesouvá na čtvrtek

Mlha v Pokljuce

Na svůj první individuální závod ve Světovém poháru si musí biatlonisté ještě počkat. Vytrvalostní závod ve slovinské Pokljuce, původně plánovaný na dnešní odpoledne, organizátoři kvůli mlze přesunuli na zítřejší dopoledne.

Mlha komplikovala už samotný nástřel, start závodu se tak nejdříve posunul o několik desítek minut. Špatné podmínky panovaly i nadále. Jury se tak nakonec rozhodla dnešní závod zrušit úplně. „Zkrátka nejsou dobré podmínky. Závod trvá asi hodinu a 45 minut, kvůli mlze a tmě nemůžeme všem závodníkům garantovat stejné, spravedlivé podmínky,“ vyjádřil se ředitel závodu Borut Nunar. Zároveň dodal, že náhradní start je naplánován na zítra v 10:15.

Mlha v PokljuceFoto: Mlha v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

Ke zrušení závodu se vyjádřil i český tým. „Střílet by se podle mě dalo. Největším problémem je asi to, že za dvě hodiny zapadá slunce. I když dnes nemá co zapadat. Pro konec startovního pole už by to nebylo regulérní,“ prohodil při odchodu ze střelnice český reprezentant Michal Krčmář. Jeho slova potvrdil i sportovní ředitel Ondřej Rybář: „V Pokljuce není trať osvětlená, to je hlavní problém. Kdyby se postupem času smíchala mlha a tma, tak by z toho byl neregulérní závod.“

Do zítřejšího vytrvalostního závodu mužů nastoupí čeští bialonisté v plné síle. Trojici Michal Šlesingr, Michal Krčmář a Tomáš Krupčík doplní i Ondřej Moravec a Adam Václavík. Muži vytrvalostní závod na 20 kilometrů pojedou ve stejný den jako biatlonistky, které start závodu čeká také zítra, přesně ve 14:15.

Hlavní foto: Mlha v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

5 thoughts on “Vytrvalostní závod mužů se kvůli špatným podmínkám přesouvá na čtvrtek

    1. Dobrý den, článek především přináší konkrétní informace o zrušení, respektive přesunutí závodu, a bezprostřední reakce závodníků a realizačního týmu.

          1. Áno, iba že ten článok je o pretekoch vo štvrtok!! Takže Váš odkaz je celkom pomýlený.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *