Home > Novinky > Startuje sezóna 2017/2018. Jejím vrcholem bude olympiáda

Startuje sezóna 2017/2018. Jejím vrcholem bude olympiáda

Balík biatlonistek v NMNM

Přestávka mezi sezónami uběhla rychleji, než by Eva Puskarčíková vyčistila své terče. Je tady ročník 2017/2018, jehož hlavním vrcholem budou Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Ještě předtím nás ale čeká porce šesti podniků Světového poháru a po olympiádě další tři.


Nepřehlédněte

Preview k 18 nejvýznamnějším týmům včetně toho českého

Preview k mužské části Světového poháru

Preview k ženské části Světového poháru


Sezóna začíná tradičně v Östersundu, který jako jediný dostal tu výsadu hostit hned osm závodů. Světový pohár startuje ve švédském středisku už podesátého v řadě.

Jako druhý přijde na řadu Hochfilzen. Rakouská obec se vrací ke svému obvyklému prosincovému termínu po tom, co tento rok hostila Mistrovství světa.

Třetí zastávkou bude Annecy. Martin Fourcade si tak bude moct podruhé v kariéře vychutnat domácí prostředí. Poprvé se tak stalo v sezóně 2013/2014.

Po vánoční přestávce si biatlonisté jako vždy užijí rozmary počasí v Oberhofu. Od roku 1999 elita nezavítala do německého areálu jen jednou, a to i když před dvěma lety scházel sníh.

Světový pohár dál zůstane v Německu, které má jako jediné dvě zastávky. Z Oberhofu se pocestuje do Ruhpoldingu, kde se uskuteční už 39. podnik elitního seriálu.

Tradiční lednovou trojici doplní Antholz. Italské středisko se pyšní tím, že je nejčastějším hostitelem Světového poháru. Zavítal tu už 42krát.

Po skoro třítýdenní pauze už v Pchjongčchangu vypuknou Zimní olympijské hry 2018. Stejně jako před čtyřmi lety, tak ani letos se jejich výsledky nebudou započítávat do Světového poháru.

Další body tak bude možné získat až v březnu v Kontiolahti. Na finské středisko se dostalo znovu po tom, co v loni v kalendáři nahradilo ruskou Ťumeň.

V polovině března se bude závodit v Oslu. Tratě na posvátném Holmenkollenu brázdí biatlonisté nepřetržitě od roku 1999 s jedinou výjimkou, když se v roce 2009 areál přestavoval.

Tečku za Světovým pohárem by měla udělat ruská Ťumeň, která přišla o místo v loňském kalendáři a taky o pořadatelství Mistrovství světa 2021. Teď to ale vypadá, že moderní aréna konečně uvidí elitní závodníky.

Pořadatelé SP a OH v sezóně 2017/2018
Disciplíny Uspořádané SP
Östersund swe VZ, SP, SZ, SŠ, SD 23
Hochfilzen aut SP, SZ, ŠT 25
Annecy fra SP, SZ, HS 1
Oberhof ger SP, SZ, ŠT 24
Ruhpolding ger VZ, HS, ŠT 38
Antholz ita SP, SZ, HS 42
Pchjongčchang kor VZ, SP, SZ, HS, ŠT, SŠ 3
Kontiolahti fin SP, HS, SŠ, SD 12
Oslo nor SP, SZ, ŠT 27
Ťumeň rus SP, SZ, HS 0

Celkem na muže i ženy čeká 22 individuálních závodů Světového poháru. To je o 4 méně než v minulé sezóně, kdy se do celkového pořadí počítaly i body získané na Mistrovství světa. Kromě toho se pojedou 4 štafety, 2 smíšené štafety a 2 závody smíšených dvojic.

Kompletní kalendář a výsledky sezóny 2017/2018

Foto: Balík biatlonistek v NMNM (Autor: Petr Zbranek)

2 thoughts on “Startuje sezóna 2017/2018. Jejím vrcholem bude olympiáda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *