Home > Novinky > Světový pohár v NMNM bude kvůli koronaviru bez diváků. Závodníci rozhodnutí nechápou

Světový pohár v NMNM bude kvůli koronaviru bez diváků. Závodníci rozhodnutí nechápou

Vysočina Arena

Velké zklamání a nepochopení. Takové pocity mají biatlonisté po rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o uspořádání Světového poháru v Novém Městě na Moravě bez diváků.

„Myslím si, že je to úplně marné řešení, když největší riziko představují vstupní body do země, kde se protočí velké množství lidí. Vesele sem proudí lidé z dovolených v Itálii, Rakousku. V tomhle světle, kdy se tyhle věci neřeší a pak se zařízne svěťák v Novém Městě na Moravě,“ podivuje se v rozhovoru pro iDNES.cz Michal Šlesingr.

„Všichni víme, že tady je nějaký problém s koronavirem, ale na druhou stranu v Čechách jsou tři nakažení na 10 milionů obyvatel, proto jsem z toho rozčarovaný. Je to nejhorší možné řešení,“ myslí si Šlesingr.

Na sociálních sítích se k rozhodnutí bezpečnostní rady vyjádřil i Michal Krčmář. „Snažím se pochopit a přijmout rozhodnutí vlády… zatím se mi to nepovedlo. Také se snažím najít nějaké přirovnání, které vystihne závodění v NMNM bez fanoušků… a našel: bude to jako sex bez orgasmu!“

Na sociálních sítích reagovali také zahraniční biatlonisté. Třeba Martin Fourcade. „Nekonzistentní rozhodování ohledně koronaviru pokračuje. Čeští fanoušci se nemůžou zúčastnit Světového poháru v NMNM, zatímco my všichni tu jedeme, i když jsme všichni byli ani ne před 14 dny v Itálii.“

Mrzutý byl Benedikt Doll. „Bláznivé. Svatá prostoto, Nové Město bez diváků! Po celou zimu je v Evropě moc teplo, teď způsobuje další problémy koronavirus.“

„Jsem velmi smutná, že závody v České republice budou bez fanoušků,“ napsala Hanna Öbergová. Smutnily i slovenské sestry Fialkovy.

„Je to obrovská škoda. Nové Město si získalo své místo ve Světovém poháru hlavně díky obrovským diváckým návštěvám. Zároveň se dá pochopit rozhodnutí úřadů,“ citoval Johannese Thingnese Bøho norský bulvární deník VG.

Ten také přinesl informaci o problémech Norů s potravinami. „Volali nám z našeho ubytování, že si máme přivést mouku, těstoviny a rýži. Prý jsou tu prázdné regály, protože si lidi dělají zásoby,“ prozradil sportovní ředitel norského týmu Per Arne Botnan. Trenér Norek Patrick Oberegger tak musel při cestě na nákupy v Mnichově.

Předseda organizačního výboru Jiří Hamza prosí všechny fanoušky, aby do Nového Města ani nepřijížděli. Byla by to velká komplikace pro pořadatele, kteří budou muset zajistit celý areál a dodržet nařízení Bezpečnostní rady státu.

Zdroje: VG, iDNES
Foto: Vysočina Arena (Autor: Petr Slavík)

9 thoughts on “Světový pohár v NMNM bude kvůli koronaviru bez diváků. Závodníci rozhodnutí nechápou

 1. Doktoři doporučují v rámci prevence pobyt venku, a bezpečnostní rada státu chce lidi zavřít doma. Z Itálie přijede pár stovek lidí, ale místní se na stadion nedostanou ani náhodou. Ale hokej nebo fotbal v pohodě. Fakt pitomé rozhodnutí.

 2. Nerad se opakuji, ale musím:
  Čtu a hlavu si můžu ukroutit…
  Ze dvou špatných možností (závody v plném rozsahu X úplné zrušení závodů) vybrala tzv. bezpečnostní rada tu třetí – naprosto nejpitomější: závody bez diváků 🙁
  Pro závodníky to je – cituji M. Krčmáře: “Snažím se pochopit a přijmout rozhodnutí vlády… zatím se mi to nepovedlo. Také se snažím najít nějaké přirovnání, které vystihne závodění v NMNM bez fanoušků… a našel: bude to jako sex bez orgasmu!” “Sex bez orgasmu a druhé osoby,” opravila svého kolegu Eva Puskarčíková.
  Dodávám: je to jako káva bez kofeinu, cigareta bez nikotinu a láska bez sexu…
  A pro diváky? To nechci ani domyslet… 120 tis. prodaných vstupenek za cca 35 mil. Kč 🙁
  Nemluvě o ubytování…
  A pro český biatlon to může být drtivá rána; Hamza a spol. se budou muset domáhat od státu nějaké kompenzace (to ani těch odhadovaných 50 mil. Kč nebude stačit)…

  1. M. Šlesingr má 100% pravdu. Koronavirus se rozšíří bez ohledu na závody. Musela by se jedině obnovit železná opona (to by chvíli trvalo) – ale už je pozdě.
   Je to rozhodnutí Pražáků a tzv. “po pražsku”, nadto o akci pod širým nebem. Jakmile je to něco, co je daleko od Prahy, rozhodují strašně snadno. Pokud by se ovšem jednalo o akci konané v Praze, konala by se.
   Obětovali biatlon, aby ukázali ramena😖.
   Jenomže sport se dělá hlavně pro diváky (a taky pro peníze a sponzory)!! A diváci to vládě (=”bezpečnostní radě”) nezapomenou…

   1. Dovoluji si upozornit, že BRS je složená z členů vlády, z nichž žádný není Pražák. Hlava je slovenská, min. zdravotnictví je zpívající nešťastník z Budějovic, poradní hlasy mají hygienička z Brna a epidemiolog z Pardubic. Obrana je z Holomóce atd. O nesmyslnosti rozhodnutí není žádných pochyb, ale na Pražáky to neházejte. Jsou ve své snaze odstavit tuhle nekompetentní bandu od možnosti činit takhle nedomyšlená rozhodnutí velmi osamocení.
    Je mi strašně líto několikaměsíční zmařené práce spousty lidí a hlavně samotných biatlonistů. V čele s Michalem Šlesingrem. Zasloužil si standing ovation.

    1. Upřesnění: to není o původu, ale o přístupu. Aneb “poturčenec horší Turka”, že. Ti všichni jmenovaní se už cítí jako “caput regni” a podle toho jednají. Ve stylu “my veličenstvo” a vy hřbeti držte huby a makejte jak my přikážem.
     Na okraj: V Praze žádná velká akce uzavřena není…!! A ani se o tom neuvažuje 😖!

    2. !!min. zdravotnictví je zpívající nešťastník z Budějovic, jak vtipně výstižné 🙂
     Bohužel je to taky žába na prameni

 3. Pitomost ! Lidé na hokeji klidně je jich i 17 tisíc v O2 aréně jsou zavřeni v jedné místnosti – hale – tři hodiny a to je OK a na biatlonu kde jsou venku a velká část roztroušeni v lese, nemožné pořádat ! Zatemnělý mozek , nic víc. Pseudo pí ár starost nic víc…

 4. Když už to MUSÍ být bez diváků (zásluhou “vyšší moci”, na kterou se pasoval ten rádobyzpívající neumětel z Budějic) – stálo by za to přesunout začátky sprintů na nějakou rozumnou hodinu s denním světlem; ty starty v 17,30 prý byly kvůli místním a pracujícím divákům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *