Home > Novinky > Ukrajinka Varvynecová může přijít kvůli problémům s koleny o další sezónu

Ukrajinka Varvynecová může přijít kvůli problémům s koleny o další sezónu

Iryna Varvynecová

Příběh ukrajinské biatlonistky Iryny Varvynecové se začíná měnit ve sportovní tragédii. Šestadvacetiletá sportovkyně musela kvůli problémům s koleny vynechat celou sezónu 2018/19 a stále není v pořádku.

Iryna Varvynecová slavila řadu úspěchů v mládežnických kategoriích, v roce 2012 se dokonce stala juniorskou mistryní Evropy. Zvládla i vstup do Světového poháru, mimo jiné díky své výborné střelbě. Po dva roky se pohybovala s úspěšností nad 92 %.

Na Mistrovství světa v Oslu 2016 skončila ve vytrvalostním závodě devátá, když ji chyba na poslední střelbě připravila o bronz. Medaile se dočkala o rok později, když byla v Hochfilzenu se štafetou stříbrná. V roce 2018 zase slavila dvě zlaté medaile na Mistrovství Evropy v Ridnaun. V té době už ji trápily potíže s koleny, kvůli kterým vynechala celý nadcházející ročník.

A ani teď není biatlonistka z Černihivu v takovém stavu, aby se mohla zapojit do tréninku, jak serveru XSPORT.ua prozradil prezident Ukrajinské biatlonové federace Vladimir Brynzak. Sama Varvynecová by se během jara chtěla rozhodnout, zda bude její kariéra pokračovat.

Alespoň v osobním životě se Ukrajince daří. Loni v létě si vzala trenéra ukrajinských juniorů Alexeje Petrenka.

Čtěte také: Rus Prokunin skončil jako trenér ukrajinských biatlonistek

Zdroj: XSPORT.ua
Foto: Iryna Varvynecová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *