Home > Novinky > V Östersundu se představí 10 českých biatlonistů

V Östersundu se představí 10 českých biatlonistů

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Česká reprezentace nevyužije možnosti nasadit v Östersundu 12 biatlonistů. Místo toho se na startu představí již předem avizovaná pětice žen a stejný počet mužů.

S Moravcem v čele

Oproti zvyklostem z minulé sezóny vystřídala v sestavě žen Lucie Charvátová Barboru Tomešovou. Jinak úvodní závody Světového poháru ozáří všechny české hvězdy v čele s Ondřejem Moravcem, jemuž perfektně vyšel předsezónní test výkonnosti.

V posledních dnech Češi trénovali v jiném švédském středisku Idre. Landová, Soukalová, Vítková a T. Krupčík tak mohli přímo autem zamířit do Östersundu. Zbytek týmu se vrátil na tři dny domů do České republiky a zpět do Švédska cestuje dnes.

Optimista Rybář

Čeští biatlonisté se v posledních trénincích zaměřili hodně na rychlost a výbušnost. V Idre také trochu bojovali se střelbou, ale to bylo podle Ondřeje Rybáře dáno tím, že je střelnice velmi větrná. Šéftrenér ČR ostatně před startem sezóny zůstává optimistou. „Připravovali jsme se s maximálním úsilím, poctivě. Věřím, že změny, které jsme v tréninku provedli, budou posunem, nikoliv chybou.“

Nevyužitá kvóta

Na základě výborných loňských výsledků mohou Češi nasadit do závodů maximální počet šesti mužů a šesti žen. Přesto se tak zatím neděje. „V šesti by vše bylo logisticky o dost náročnější, také kvůli servismanům. Proto zatím se šestou ženou nepočítáme. Uvidíme, jak na tom ostatní holky budou po prvním trimestru v IBU Cupu,“ vysvětluje kouč žen Zdeněk Vítek.

Zmiňovaný IBU Cup odstartuje již v sobotu a na startu bude rovněž 10 českých biatlonistů. V Idre uvidíme velmi nadupané sestavy. Z výrazných jmen chybí snad jen Veronika Zvařičová.

Česká nominace pro SP v Östersundu

Ženy: Lucie Charvátová, Jitka Landová, Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Veronika Vítková

Muži: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr

Česká nominace pro IBU Cup v Idre

Ženy: Kristýna Černá, Ludmila Horká, Jessica Jislová, Lea Johanidesová, Barbora Tomešová

Muži: Vít Jánov, Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Adam Václavík, Tomáš Vojík

Zdroje: biatlon.cz, iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *