Home > Závody > Semenov ovládl Mistrovství Ukrajiny. Vedlo se i Blaškové a Va. Semerenkové

Semenov ovládl Mistrovství Ukrajiny. Vedlo se i Blaškové a Va. Semerenkové

Valj Semerenková

Ukrajinští biatlonisté v uplynulých dnech bojovali o domácí tituly. Černihiv viděl spanilou jízdu Serhije Semenova, který nejprve ovládl exhibiční závod šampionů a pak i sprint a stíhačku. Zlaté medaile posbíraly také Valj Semerenková a Darja Blašková.

Hvězdy minulosti zpět na trati

Úvod šampionátu obstaraly dva sobotní závody. Smíšená štafeta byla jasnou záležitostí pro Termopilskou oblast, za kterou jeli Marija Kručovová, Anastasija Merkušynová, Vitalij Truš a Dmytro Pidručnyj. Druhá Kyjevská oblast se opírala hlavně o Maxima Ivka a Darju Blaškovou. Bronz zbyl na Sumskou oblast, která se musela obejít bez sester Semerenkových.

Následoval vložený závod šampionů, kde soutěžilo 12 párů namíchaných ze současných a bývalých hvězd. Zvítězilo duo Oxana Chvostenková a Serhij Semenov téměr o minutu před dvojicí Anastasija Merkušynová a Sergej Sedněj. Třetí dojeli Anna Kryvonosová a Andrij Deryzemlja.

Výsledky smíšené štafety
Výsledky závodu šampionů

Sprint patřil bezchybným střelcům

V nedělním sprintu žen slavila úspěch Valj Semerenková a její čistá střelba. Druhá Darja Blašková ztrácela 17,5 sekundy, a tak si mohla vyčítat jednu chybu z ležky. V bitvě o bronz předčila Anastasija Merkušynová o 1,4 sekundy Vitu Semerenkovou.

Čelo výsledkové listiny sprintu mužů obsadili dva bezchybní biatlonisté. Rychlejší Serhij Semenov za sebou nechal o 14,7 sekundy Vitalije Kilčyckého, který se velmi dobře prezentoval už na letním MS. Bronz bral i přes dvě chyby Taras Lesjuk.

Výsledky sprintu žen
Výsledky sprintu mužů

Vitalij KilčyckyjFoto: Vitalij Kilčyckyj (Autor: Petr Slavík)

Semenov vítězí i do třetice

Vítězka sprintu Valj Semerenková si stíhací závod zpestřila jedním trestným kolem na každé položce, a tak musela první místo přepustit Darji Blaškové. Naturalizovaná Běloruska chybovala jen dvakrát a zvítězila o 28 sekund. Na třetí místo se až z desátého probila Olga Abramovová.

Stíhací závod mužů byl závodem jednoho muže. Serhij Semenov využil dobré výchozí pozice, dopustil se jediné nepřesnosti a zvítězil skoro o dvě minuty před Jevgenijem Ivčenkem a Bogdanem Cymbalem, kteří shodně zamířili na tři trestná kola.

Výsledky stíhacího závodu žen
Výsledky stíhacího závodu mužů

Čtěte také: Čekají se od nás medaile, ví trenér Ukrajinců Juraj Sanitra

Hlavní foto: Valj Semerenková (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *