Home > Závody > Ve stíhacích závodech na Univerziádě triumfovali Bielkinová a Korastylev

Ve stíhacích závodech na Univerziádě triumfovali Bielkinová a Korastylev

Sergej Korastylev

Domácí reprezentace vyšla poprvé na Univerziáda v Almaty v biatlonu naprázdno. Stíhací závody ovládli Ukrajinka Nadija Bielkinová a Rus Sergej Korastylev. Z našich na tom byla nejlépe 12. Kristýna Černá.

Vítězka sprintu Galina Višnevskajová ke smutku domácích fanoušků odstoupila ze závodu po tom, co udělala na druhé střelbě pět chyb. Nejvyšší příčky se tak otevřely pro jiné závodnice. Nejlépe toho využila Ukrajinka Nadija Bjelkinová, která za sebou nechala o více než 20 sekund dvě Rusky. Stříbro brala Olga Šesterikovová a bronz Larisa Kuklinová. Kristýna Černá opět výborně střílela, udělala jen jednu chybu, ale s pomalým během to nestačilo na lepší posun než ze 14. na 12. příčku.

Stíhací závod mužů skončil absolutním triumfem Rusů, kteří zabrali první čtyři příčku. Tu nejvyšší měl v držení 8. ze sprintu Sergej Korastylev, který na střelnici předvedl čtyři nuly. Výchozí druhou pozici uhájil Dmitrij Ivanov a třetí dojel vítěz sprintu Semen Sučilov. Jana Buriana přibrzdily čtyři chyby vestoje, a tak nakonec skončil 22. David Tolar obsadil 28. příčku a Lukáš Joukal byl dojet o kolo.

Výsledky stíhacího závodu žen
Výsledky stíhacího závodu mužů

Foto: Sergej Korastylev (© Almaty 2017)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *