Home > Novinky > Zimní olympiádu v roce 2026 bude hostit Itálie. Biatlonové závody se uskuteční v Antholzi

Zimní olympiádu v roce 2026 bude hostit Itálie. Biatlonové závody se uskuteční v Antholzi

Südtirol Arena v Antholzi

Zimní olympijské hry v roce 2026 se uskuteční v Itálii. Kandidatura Milána a Cortiny (47 hlasů) dostala přednost před švédskými městy Stockholmem a Årem (34 hlasů).

„Gratuluji Milánu a Cortině. Můžeme se těšit na mimořádné a udržitelné zimní olympijské hry v tradiční zemi zimních sportů. Vášeň a znalosti italských fanoušků spolu se zkušenostmi organizátorů vytvoří perfektní atmosféru pro nejlepší sportovce světa. Zimní olympijské hry v Miláně a v Cortině se budou moct pochlubit ikonickými středisky a nádherným prostředím, které kombinuje půvab moderních evropských metropolí a alpské přírody,“ řekl po volbě prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach.

Jak už vyplývá ze slov Bacha, MOV v poslední době klade důraz na udržitelné hry a na využití co největšího počtu stávajících sportovišť. Italové tak využijí známá střediska Cortina, Bormio, Val di Fiemme a v případě biatlonu Antholz. Švédové měli v plánu pro biatlon postavit zcela nový areál nedaleko Stockholmu.

Nadšení z italského vítězství už na sociálních sítích projevili Dorothea Wiererová, Lisa Vittozziová či Dominik Windisch. Na druhé straně zavládl smutek. „Snila jsem o tom, že zažiju olympiádu doma ve Švédsku. Ale zůstane pouze u toho snu,“ napsala na Instagram Hanna Öbergová.

Zdroj: olympic.org
Foto: Südtirol Arena v Antholzi (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *