Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Simona Fourcada

5 nejlepších momentů kariéry Simona Fourcada

Simon Fourcade

Simon Fourcade je jedním z několika biatlonistů, kteří na konci minulé sezóny oznámili konec své profesionální sportovní kariéry. Nyní se podíváme na nejzářivější okamžiky jeho biatlonového života.

1) Individuální medaile na mistrovství světa

Simon Fourcade je pětinásobným medailistou z mistrovství světa v seniorské kategorii. Jednou se mu podařilo získat medaili v individuálním závodě. Na Mistrovství světa v Ruhpoldingu v roce 2012 vybojoval stříbro ve vytrvalostním závodě, když netrefil pouze jeden terč. Tento šampionát byl pro Simona Fourcada celkově velmi úspěšný, jeho nejhorším umístěním tehdy bylo šesté místo ze stíhačky, pátý skončil ve sprintu a hromadném startu. Navíc byl členem stříbrné mužské štafety.

2) Malý křišťálový glóbus

Za nejúspěšnější disciplínu Simona Fourcada platily bezesporu vytrvalostní závody. V tomto formátu získal tři z celkových devíti umístění na stupních vítězů. Pětkrát pak skončil čtvrtý. V roce 2012 se mu navíc díky druhému, čtvrtému a třináctému místu povedlo vybojovat křišťálový glóbus za celkové hodnocení této disciplíny a i on tak rozšířil bohatou křišťálovou sbírku bratrů Fourcadů.

Simon Fourcade
Foto: Simon Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

3) Vedoucí muž Světového poháru

Na Zimní olympijské hry ve Vancouveru odjížděl Simon Fourcade v pozici favorita. V posledním předolympijským závodě v italské Anterselvě se totiž díky osmému místu ze stíhačky stal vedoucím mužem Světového poháru, přestože nikdy nevyhrál individuální závod. Na olympijských hrách své postavení sice nepotvrdil, jeho výkony byly daleko za očekáváním, přesto si Fourcade v následujícím závodě navlékl žlutý trikot pro lídra Světového poháru a splnil si sen mnoha sportovců.

4) Pódium s bratrem Martinem

Sezóna 2011/12 bratrům Fourcadům prostě vyšla. Oba se tehdy prosadili jak medailově, tak i křišťálově. V Novém Městě na Moravě se jim navíc podařilo něco, v co oba do té doby určitě doufali. Ve sprintu totiž na pódium vystoupal jak Simon, tak i Martin. Stejný kousek se jim povedl i o rok později při závěrečném kole Světového poháru. V obou případech patřilo Simonovi druhé a Martinovi třetí místo.

Loučení Simona Fourcada
Foto: Loučení Simona Fourcada (Autor: Petr Slavík)

5) Simon Fourcade mistrem světa

I Simon Fourcade patří mezi ty šťastlivce, kteří ví, jaké to je, když máte na krku pověšenou zlatou medaili. Tento pocit zažil jednou, při Mistrovství světa v roce 2009, kdy společně se svými reprezentačními kolegy ovládl závod smíšených štafet. Fourcade byl francouzským finišmanem svůj tým udržel na prvním místě před Švédy.

Seriál Biatlonová loučení

Simon Fourcade
Laura Dahlmeierová
Anastasia Kuzminová
Gabriela Koukalová
Matej Kazár
Michael Rösch
Rosanna Crawfordová
Fredrik Lindström
Daniel Mesotitsch
Nathan Smith
Henrik L’Abée-Lund

Hlavní foto: Simon Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *