Home > Preview > ZOH Pchjongčchang: Prostřílí se Češi ve vytrvalostním závodě k medaili?

ZOH Pchjongčchang: Prostřílí se Češi ve vytrvalostním závodě k medaili?

Ondřej Moravec

Vytrvalostní závod, disciplína, které českým biatlonistům v poslední době na velkých akcích jde. Bude to platit i dnes na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu? A přidá Martin Fourcade další zlato?

Vytrvalostní závod mužů
Čtvrtek 15. 2. | 12:20
cze 7. Moravec, 56. Šlesingr, 65. Krčmář, 82. Václavík
Startovní listina

Po vítězství ve stíhacím závodě Martin Fourcade (23) zářil. Dočkal se svého třetího titulu olympijského vítěze. Byl to ten jistý Fourcade, kterého jsme mohli vídat v průběhu sezóny.

Francouz bude jednoznačným favoritem i vytrvalostního závodu. I proto, že je s 90% úspěšností nejlepším střelcem Světového poháru z těch, kteří startují pravidelně.

Na stejné číslo dosahuje už jen Jakov Fak (57). Chorvat ve slovinských službách by mohl být černým koněm závodu.

Větší favorité ale budou jinde. Johannes Thingnes Bø (9) se bude chtít probrat ze zlého snu, který v Pchjongčchangu zažívá. K tomu ale potřebuje výrazně lepší střelbu. Byť vytrvalostní závod na ZOH poznal čistého vítěze naposledy v roce 1992. Tenkrát zvítězil Rus Redkin.

Před devíti lety na Mistrovství světa v Pchjongčchangu dokonce zvítězil Ole Einar Bjørndalen se třemi trestnými minutami. Pokud bude vítr zlobit jako v posledních dnech, tak se můžete dočkat třeba i takového výsledku.

Pokud budou ale podmínky férové, tak by měli o medaile bojovat určitě Arnd Peiffer (18), Simon Schempp (21), Emil Hegle Svendsen (11), Tarjei Bø (27), Erik Lesser (16) a Simon Eder (19).

Vedle Faka můžeme za další černé koně označit Larse Birkelanda (47), Timofeje Lapšina (6) nebo třeba Tomase Kaukėnase (31).

Překvapit budou chtít i Češi. I když překvapit… Ondřej Moravec (7) sice neprožívá ideální období, ale ve vytrvalostním závodě se na světových šampionátech třikrát umístil do čtvrtého místa. Naposledy před rokem v Hochfilzenu, kde bral stříbro.

Nejdelší distance chutná i Michalu Krčmářovi (65). Na posledních dvou šampionátech z ní vydoloval páté a šesté místo. Michal Šlesingr (56) zase může ve 35 letech prodat své zkušenosti. A Adam Václavík (82) ve 23 nasbírat.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “ZOH Pchjongčchang: Prostřílí se Češi ve vytrvalostním závodě k medaili?

  1. Tak už zase Václavík…!! A zastává se ho dokonce sám velký Rybář, že prý v tréninku… Ale tam je to platné jak mrtvému zimník; pan Rybář jistě ví, že důležité je prosadit se na závodech. – Jak dlouho (kolik sezon) se čeká, až se “chytí” Charvátová či Horká a pořád ne a ne a ne… Jestli se Václavík nechytí ani dnes, tak by měli i páni trenéři uznat, že té protekce bylo už příliš mnoho a že v A-týmu nemá Václavík (jakkoliv se snaží) – alespoň zatím – co pohledávat… Na olympiádě měl být Tomáš Krupčík a trenéři na něm spáchali velikou křivdu!! (tak jako kdysi za pana Šikoly na Kristýně Černé) Jsem na toho Václavíka dnes opravdu zvědav – i když jedna vlaštovka jaro nedělá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *