Home > Téma > 10 nejlepších běžců sezóny 2018/2019

10 nejlepších běžců sezóny 2018/2019

Johannes Thingnes Bø

Není těžké odhadnout, kdo byl nejlepším běžcem sezóny 2018/19. Johannes Thingnes Bø si totiž běžel vlastní ligu. Jak to ale vypadá za ním? V elitní desítce běžců mají největší zastoupení Němci…

Žebříček nejlepších běžců je sestaven na základě průměrné pozice v běžeckém pořadí sprintů.

#10 Martin Fourcade

Průměrná pozice: 12.

Nejlépe běžel ve sprintu v Hochfilzenu, kde zaznamenal druhý běžecký čas a k němu přidal čisté konto. Stejně ho ale i s trestným kolem porazil Johannes Thingnes Bø.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

#9 Johannes Kühn

Průměrná pozice: 11.

Poprvé v kariéře vystoupal na stupně vítězů, povedlo se mu to ve vytrvalostním závodě v Pokljuce. Výborný běh si ale kazil 73% úspěšností střelby, v celkovém hodnocení SP tak skončil 28.

#8 Tarjei Bø

Průměrná pozice: 9.

Po celou sezónu si držel velmi stabilní formu, v běžeckém pořadí se pohyboval od 7. do 12. místa. Ale jen jednou, ve sprintu v Ruhpoldingu, zastřílel čistě. A hned z toho bylo stříbro.

Tarjei BøFoto: Tarjei Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

#7 Alexandr Loginov

Průměrná pozice: 9.

V Novém Městě a v Oberhofu běžecky nestačil jen na Johannese Thingnese Bøho, v druhém případě díky tomu poprvé v kariéře zvítězil. Byl druhým nejlepším mužem sezóny.

Alexandr LoginovFoto: Alexandr Loginov (Autor: Petr Slavík)

#6 Arnd Peiffer

Průměrná pozice: 9.

Díky stabilně vysoké běžecké i střelecké formě obsadil v celkovém hodnocení Světového poháru páté místo. Nejvýš ale určitě staví titul mistra světa ve vytrvalostním závodě.

Arnd PeifferFoto: Arnd Peiffer (Autor: Petr Slavík)

#5 Lukas Hofer

Průměrná pozice: 9.

Dvakrát během celé sezóny zastřílel za nula a dvakrát z toho byly stupně vítězů. V běhu Ital patřil k nejlepším, limitovala ho 81% úspěšnost střelby.

#4 Benedikt Doll

Průměrná pozice:7.

Třikrát se ve sprintech vešel na pomyslné běžecké pódium, dvakrát to na to reálné. V obou případech byl třetí, stejně jako v závěrečném hromadném startu v Oslu.

Benedikt Doll a Martin FourcadeFoto: Benedikt Doll a Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

#3 Julian Eberhard

Průměrná pozice: 6.

Nejmenovaný energy drink dal Eberhardovi opět křídla, v sedmi sprintech byl mezi nejrychlejší osmičkou. Rakouský dlouhán ale nezažil střelecké obrození a se 76% úspěšností střelby si jen dvakrát sáhl na medaili.

Julian EberhardFoto: Julian Eberhard (Autor: Petr Slavík)

#2 Simon Desthieux

Průměrná pozice: 6.

Ani jednou se svým běžeckým časem nevypadl z první desítky, dvakrát byl druhým nejrychlejším mužem za norským suverénem. Díky tomu skončil celkově ve SP čtvrtý, ale cenné kovy si až na dvě výjimky vždycky odpálil.

Simon DesthieuxFoto: Simon Desthieux (Autor: Petr Slavík)

#1 Johannes Thingnes Bø

Průměrná pozice:1.

U Johannese Thingnese Bøho byly počty jednoduché. Ve všech devíti sprintech byl nejrychlejší. Sedmkrát díky tomu zvítězil, jednou byl druhý a jednou pátý, když si v Soldier Hollow musel k 10 kilometrům přidat 600 metrů.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)


Pod čarou

Třetí nejlepší muž sezóny Quentin Fillon Maillet zaznamenal druhý nejlepší čas v Östersundu a třetí nejlepší čas v Antholzi, ale jinak byla jeho běžecká forma poměrně kolísavá. Na běžecké stupně vítězů se ještě dostal Němec Philipp Nawrath, jehož výkony v závěru sezóny byly příjemným překvapením. Třetí nejlepší běh ve sprintu v Soldier Hollow si ale pokazil dvěma chybami.

Nejlepším českým běžcem byl Michal Krčmář s průměrnou 29. pozicí. V Novém Městě mu patřil 16. čas, v Antholzi 17. Ondřej Moravec si nechal to nejlepší na samotný závěr, v Oslu zaběhl 21. čas. Průměrně končil na 45. místě, další z Čechů Jakub Štvrtecký na 46. Tomáš Krupčík obsazoval průměrně 49. příčku, Adam Václavík 50. a Michal Šlesingr 61.

Čtěte také: 10 nejlepších střelců sezóny 2018/19

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø a Julian Eberhard (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *