Home > Téma > Cílová rovinka: Světový pohár v Antholzi 2016

Cílová rovinka: Světový pohár v Antholzi 2016

Cílová rovinka

Cílová rovinka

Sluncem zalitý Antholz sedl nejvíce ruské reprezentaci. Poprvé v sezóně se naopak medailově neprosadili lídři Světového poháru. Gabriele Soukalové to však příliš vadit nemuselo. Proč? O tom a o dalších zajímavostech v dalších řádcích.

Hvězdy

Jekatěrina Jurlovová

Ve svých 30 letech měla před Antholzem Jekatěrina Jurlovová na svém kontě jen jednu medailu – zlato z loňského Mistrovství světa, kde ve vytrvalostním závodě zdolala Gabrielu Soukalovou. Italské tratě jí však nebývale sedly a vybojovala na nich nejprve třetí místo ve sprintu a pak i první ve stíhačce.

Olga Podčufarovová

Moskevská biatlonistka se ve čtvrtek zařadila do klubu vítězek závodů Světového poháru. Životní týden mohl být pro Olgu Podčufarovou ještě výraznější, kdyby ve stíhačce na poslední střelbě neudělala tři chyby a neztratila jasné vedení.

Dorothea Wiererová

Tak moc si přála Dorothea Wiererová uspět, před domácím publikem se totiž ještě nikdy nedostala na stupně vítězů. Přání Italky se splnilo hned ve sprintu, kde byla druhá. Třetí pak byla ve stíhačce a jen těsně čtvrtá se štafetou. Itálie se po 23 letech dočkala na domácí půdě své medailistky.

Simon Schempp

Pan Antholz, tak by se mohlo říkat Simonu Schemppovi. Když letos triumfoval ve sprintu, tak to byla už jeho 6. individuální výhra v tomto středisku v řadě. Tato série sice skončila po stíhačce, kde Němec dojel druhý, ale asi ho to příliš netrápilo.

Anton Šipulin

Tak konečně! Anton Šipulin si před sezónou nejspíš nemyslel, že bude na vítězství čekat až do 15. závodu, kterým byla stíhačka v Antholzi. Šipulinovi to na italském sněhu až neskutečně dobře běhalo, což potvrdil i ve vítězné štafetě.

Překvapení

Maminka na pódiu

Sama takový úspěch nečekala. Selina Gasparinová vynechala kvůli mateřským povinnostem celou loňskou sezónu. Nyní poprvé po návratu vystoupala na stupně vítězů, když ve stíhačce dojela druhá. Takový předčasný dárek pro malou Leilu, jež za měsíc oslaví roční narozeniny.

Anaïs Chevalierová

Měla být tou, na které by mohly ztroskotat naděje francouzské štafety. Stal se pravý opak. Teprve 22letá Anaïs Chevalierová dostala Francii do vedení a výrazně se tak podílela na triumfu. Ve stíhačce se navíc radovala z 11. místa, druhého nejlepšího výsledku v kariéře.

Švédky

Obdivovali jste na třetím úseku štafety skvělý výkon Gabriely Soukalové? Tak vězte, že jen o 10 vteřin horší byla ne příliš známá Švédka Ingela Anderssonová. To ona byla tím hlavním stavebním kamenem parádní šesté příčky Švédek ve štafetě. Zároveň ovšem podaly dobré výkony i její kolegyně a znovu se tak ukazuje progres švédského biatlonu.

Zklamání

Ondřej Moravec

Závody v Antholzi pro Ondřeje Moravce končily skoro dřív, než začaly. Ve sprintu i ve stíhačce udělal vždy tři chyby na úvodní položce vleže a ani jednou nebodoval. To se promítlo na jeho psychice a trenéři raději neriskovali a nezařadili ho do štafety.

Němky

Dahlmeierovou, Hammerschmidtovou a Preußovou nepustily na start zdravotní problémy, torzo německého týmu pak vyhořelo. Nejlepší Miriam Gössnerová brala 10. a 20. místo, elitní desítku uzavírala i štafeta. Jaký rozdíl oproti začátku sezóny, kdy Němky naprosto dominovaly.

Kaisa Mäkäräinenová

Co se s Finkou stalo? V Antholzi jí to obvykle celkem jde, teď se ovšem nechytala ani ve své nejmilejší disciplíně – v běhu. Kaisa Mäkäräinenová je zvyklá na lepší pozice než 18. a 21.

Co se také stalo?

Žlutí bez medaile

Vůbec poprvé v sezóně se stalo, že vedoucí závodníci Světového poháru odjeli z nějaké štace bez zisku cenného kovu. Martina Fourcada to ale moc mrzet nemusí, v čele seriálu si drží náskok 161 bodů. Gabriela Soukalová svůj náskok dokonce zvýšila, nyní má hodnotu 88 bodů.

Hluchý Japonec

Souboj o vítězství ve štafetě mezi Antonem Šipulinem a Simonem Schemppem trochu ovlivnil japonský biatlonista, který jel o kolo zpět. Nepočínal si příliš šťastně a neuhnul Schemppovi. Němec to nechápal a ptal se, jestli je Japonec hluchý, když neslyšel bouření tribun.

La Russie s’impose à AntholzBelle victoire russe à Antholz !Sans Martin Fourcade, la France n’a pas brillé…#biathlon21

Zveřejnil(a) L’ÉQUIPE 21 dne 24. leden 2016

Maxima v neoblíbeném středisku

Antholz českým biatlonistům moc nesedí, což se znovu ukázalo. Zároveň se ale ukázala i dobrá forma, která ve čtyřech případech přinesla zlepšení nejlepšího výsledku v tomto středisku.

Gabriela Soukalová (před: 10. místo – po: 7. místo)

Veronika Vítková (před: 16. místo – po: 8. místo)

Michal Krčmář (před: 23. místo – po: 13. místo)

Eva Puskarčíková (před: 51. místo – po: 23. místo)

Netaktní kameraman

Tohle si mohl odpustit, prohodila na adresu kameramana Eva Puskarčíková. Do přímého přenosu štafety se totiž dostala Lucie Charvátová v době, kdy oplakávala svůj výkon. O mnoho radostnější už byl pohled na Lucčin úsměv po závodě.

Anglicky mluvící Rusky

Tisková konference po sprintu žen nabídla jednu zajímavost. Účastnily se jí dvě Rusky a obě mluvily anglicky. Jekatěrina Jurlovová své kolegyni Olze Podčufarovové sice sem tam musela vypomoct, přesto se jednalo o sympatickou snahu. Angličtinu u Rusů totiž prakticky neslýcháme.

Fanoušci

Biatlonisté se shodli: Tolik lidí a taková atmosféra, to už dlouho v Antholzi nebylo. Kromě spousty německých fanoušků byly k vidění v hojném počtu i české vlajky a dresy. Nechyběl ani nejslavnější biatlonový fanoušek světa – 74letý Norbert Starke.

Skikros Francouzů

Francouzští muži si sice z Antholze medaili neodvezli, přesto pořádně zapůsobili. Trénink před závody si totiž zpestřili „skikrosem“ na běžkách.

Descente de ski avec l’équipe de France de biathlon en caméra …Une descente de ski avec les biathlètes français, ça vous dit ? ☺Plus d’infos : http://bit.ly/1SwHZGg

Zveřejnil(a) L’ÉQUIPE 21 dne 20. leden 2016

Výrok týdne

„Emil a Tarjei se vzali a odjeli na líbánky.“ Johannes Thingnes Bø vysvětloval, proč z norské štafety na poslední chvíli vypadli jeho bratr se Svendsenem

Video shrnutí Jerryho Kokeshe

Výsledky Světového poháru v Antholzi
Disciplína Výsledky
Sprint žen Výsledky
Sprint mužů Výsledky
Stíhací závod žen Výsledky
Stíhací závod mužů Výsledky
Štafeta žen Výsledky
Štafeta mužů Výsledky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *