Home > Novinky > Mistrovství světa v roce 2021 uspořádá Pokljuka, v roce 2023 Oberhof

Mistrovství světa v roce 2021 uspořádá Pokljuka, v roce 2023 Oberhof

Stadion v Oberhofu

Nové Město na Moravě si bude muset podle očekávání na pořádání mistrovství světa počkat. Ve volbě pořadatele šampionátu v roce 2023 uspěl favorizovaný Oberhof. O rok dříve se bude o medaile bojovat v Pokljuce.

Slovinské středisko bylo jediným kandidátem na pořádání Mistrovství světa v roce 2021 po tom, co byla anulováno původní vítězství ruské Ťumeně. Otázka pro delegáty na kongresu IBU v Poreči tak zněla: Ano, nebo ne? Pro možnost ano bylo 98 % hlasujících.

Pokljuka bude kompletní MS hostit podruhé v historii, poprvé se tomu stalo v roce 2001. V roce 1998 se ve Slovinsku udělovaly tituly za stíhací závody, v roce 2006 zase za smíšené štafety.

PokljukaFoto: Areál v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

O pořádání Mistrovství světa v roce 2023 se bojovalo. Oberhof nakonec podle očekávání porazil Nové Město na Moravě, ale v poměrně těsně 28 hlasy ku 21 hlasu.

Do Německa se vrátí šampionát po 11 letech, v roce 2012 se závodilo v Ruhpoldingu. Samotný Oberhof hostil vrcholnou akci jen jednou, a to v roce 2004.

Nové Město na Moravě bude mít větší šanci uspět v další volbě, MS by se do Česka vrátilo podobně jako do Německa po jedenáctiletce.

Přes očekávaný neúspěch odjede česká delegace z chorvatské Poreče spokojena. Jiří Hamza se stal prvním viceprezidentem IBU, Vlastimil Jakeš byl zvolen do technické komise a dnes se navíc rozhodlo o tom, že na příštím kongresu se členské země IBU sejdou v roce 2020 v Praze.

Čtěte také: Novým prezidentem IBU se stal Švéd Dahlin. Záda mu bude krýt Hamza

Hlavní foto: Stadion v Oberhofu (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Mistrovství světa v roce 2021 uspořádá Pokljuka, v roce 2023 Oberhof

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *