Home > Téma > Tomáš Krupčík a další biatlonisté, které sledovat v úvodních závodech IBU Cupu

Tomáš Krupčík a další biatlonisté, které sledovat v úvodních závodech IBU Cupu

Tomáš Krupčík

Už ve čtvrtek odstartuje v norském Sjusjøenu nová sezóna IBU Cupu. Úvodní sprinty jsou tradičně nabité, někteří závodníci se ještě můžou porvat o účast na Světovém poháru v Östersundu. Koho tedy sledovat?

Muži

Tomáš Krupčík – Rozjíždí se po prodělané borelióze. Do prvního sprintu ještě nezasáhne, ale v sobotu by už mohl otestovat svou formu. A pak zamířit na Světový pohár do rakouského Hochfilzenu.

Andrejs Rastorgujevs – Zkušený Lotyš se rozjede v IBU Cupu. Dvacátý muž loňského hodnocení Světového poháru bude jistě patřit k největším favoritům.

Roman Rees – V minulé sezóně se dostal premiérově ve Světovém poháru na stupně vítězů, ale ani to mu nezajistilo místo v nabitém německém áčku. O svých kvalitách bude muset znovu přesvědčit v IBU Cupu.

Roman Rees
Foto: Roman Rees (Autor: Jiří Zaňát)

Serhij Semenov – Někdejší vítěz malého křišťálového glóbu se v posledních sezónách i vinou zdravotních problémů spíš trápí. Poprvé od sezóny 2009/2010 nezačne sezónu ve Světovém poháru.

Aleksander Andersen – V testovacím sprintu v Sjusjøenu dojel v nabité konkurenci druhý a získal roli náhradníka pro Světový pohár. Nyní si 22letý norský talent může říct o řádnou pozvánku do Světového poháru.

Endre Strømsheim – Další 22letý Nor bral v Sjusjøenu třetí místo v hromadném startu a také je v pozici náhradníka pro Světový pohár. Už ví, jaké je to v IBU Cupu vyhrát.

Ženy

Olena Pidhrušná – Dvaatřicetiletá olympijská vítězka se nevešla do ukrajinské sestavy pro úvodní díl Světového poháru a po dlouhých osmi letech se vrací do IBU Cupu. Ten tehdy jela shodou okolností v Östersundu a obsadila 19. místo.

Elisabeth Högbergová – Doplácí na to, že švédský biatlon momentálně zažívá zlatou éru a je těžké se dostat do áčka. Třiatřicetiletá biatlonistka měla v minulé sezóně v IBU Cupu neuvěřitelnou bilanci. Ve všech 10 závodech skončila do 7. místa.

Maren Hammerschmidtová – Kvůli vleklým zdravotním problémům vynechala celou minulou sezónu. Nyní se 30letá Němka, v sezóně 2017/2018 16. žena Světového poháru, vrací. Ale musí to vzít přes IBU Cup.

Maren Hammerschmidtová
Foto: Maren Hammerschmidtová (Autor: Petr Slavík)

Alexia Runggaldierová – I tuhle Italku dlouhodobě trápí zdravotní problémy, kvůli kterým v posledních dvou sezónách běžecky zaostává. Předtím se přitom dokázala dvakrát ve Světovém poháru probojovat na stupně vítězů. Rozjet se zkusí v IBU Cupu.

Irene Cadurischová – Na olympiádě v Pchjongčchangu zazářila osmým místem ve sprintu, o skoro celou minulou sezónu však rychlá Švýcarka přišla kvůli zranění. Teď se ve 28 letech pokusí o restart.

Jekatěrina Glazyrinová – V nominačních závodech si vedla dobře, ale Rusové ji nezařadili do sestavy. Prý kvůli dvěma vynechaným dopingovým zkouškám (třetí znamená problém). Biatlonistka, která již pykala za doping, však nakonec v Sjusjøenu závodit bude.

Jekatěrina Bechová – Na letošním Mistrovství světa juniorů v Osrblí získala dvě zlaté medaile a nyní ji čeká premiéra v IBU Cupu. Může se ukázat, jestli už je Ukrajinka zralá pro Světový pohár.

Natálie Jurčová – Překonala zdravotní problémy, na Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči byla mezi juniorkami třikrát v Top 10 a na Mistrovství ČR v Letohradě vyhrála supersprint. Nyní to 21letá Česka zkusí podruhé životě v IBU Cupu.

Program, startovní listiny a výsledky IBU Cupu

Hlavní foto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *