Home > Novinky > Ztráta pro kanadský biatlon. Dorostenecký mistr světa přechází k běžcům

Ztráta pro kanadský biatlon. Dorostenecký mistr světa přechází k běžcům

Závodník v Canmore

Kanadský biatlon přišel o jednu ze svých největších nadějí. Dorostenecký mistr světa Léo Grandbois se rozhodl přejít k běhu na lyžích.

Před dvěma lety ovládl Léo Grandbois ještě jako dorostenec vytrvalostní závod na Mistrovství světa juniorů v Osrblí. Letos už startoval v kategorii juniorů a ze šampionátu, který se opět konal na Slovensku, si odvezl 16. místo ze sprintu.

O to překvapivější byla zpráva, která přišla před pár dny. Grandbois se rozhodl skončit s biatlonem a věnovat se pouze běhu na lyžích. Proč toto rozhodnutí? „Je to pouze otázkou zájmu. Postupem času mě totiž přestalo bavit střílet,“ vysvětluje sportovec, který v červenci oslaví 20. narozeniny.

Mladý Kanaďan už v březnu startoval na domácím šampionátu běžců. Podle očekávání se mu tolik nevedlo v klasice, na desítce skončil 31., ale v následné stíhačce na 15 km volným stylem zaznamenal 15. čas.

Grandbois se připojil do špičkového tréninkového centra Pierra Harveyho. Zde se bude připravovat pod vedením kouče Louise Boucharda, který je zároveň trenérem kanadské reprezentace. „Leo zbožňuje běh na lyžích. Jde do tréninku po hlavě a chce se zlepšovat,“ říká Bouchard, podle kterého jeho nový svěřenec patří mezi tři nejlepší kanadské juniory ve volné technice.

Běh na lyžích má v Kanadě větší tradici než biatlon. Letos ukončil kariéru dvojnásobný mistr světa Alex Harvey, jenž se připravoval právě v tréninkovém centru pojmenovaném po jeho otci. Zlaté medaile z olympijských her zase pro Kanadu vybojovaly Beckie Scottová a Chandra Crawfordová, sestra biatlonistky Rosanny Crawfordové. Ta se rovněž po letošní sezóně s biatlonem rozloučila.

Čtěte také: Kanadský šampionát byl rozlučkou čtyř biatlonistů i trenéra Ahrense

Zdroj: Skiplus.ca
Foto: Závodník v Canmore (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *