Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Rosanny Crawfordové

5 nejlepších momentů kariéry Rosanny Crawfordové

Rosanna Crawfordová

Na dlouhém seznamu kanadských biatlonistů, kteří po sezóně 2018/19 ukončili kariéru, byla i dvojice Rosanna Crawfordová a Brendan Green, která chystá na srpen svatbu. Právě jednatřicetiletá Crawfordová byla v posledních letech kanadskou ženskou jedničkou a posbírala řadu úspěchů. Pět největších si můžeme připomenout.

1) Jediné individuální pódium

Svého prvního a zároveň posledního individuálního pódia ve Světovém poháru se rodačka z Canmore dočkala až těsně před třicítkou. Ve vytrvalostním závodě v Ruhpoldingu v roce 2018 zastřílela čistě a skončila třetí. Následně byla v hromadném startu čtvrtá, na této pozici stanula ve své kariéře třikrát.

2) Úspěch v nové disciplíně

Kanada patřila mezi týmy, které profitovaly ze zavedení závodu smíšených dvojic. Stačilo dát dohromady velmi dobrou ženou a muže, což se povedlo v Östersundu na startu sezóny 2015/16. V teprve druhém závodě smíšených dvojic ve Světovém poháru Rosanna Crawfordová a Nathan Smith skvěle zastříleli a radovali se z druhého místa, když nestačili jen na norské duo Kaia Nicolaisenová a Lars Birkeland.

3) Dvacátá žena Světového poháru

Životní sezóna Rosanny Crawfordové? Nejspíš ta s označením 2014/15. Kanaďanka se během ní třikrát vešla do desítky a jen dvakrát scházela na bodovaných pozicích. V celkovém hodnocení Světového poháru jí na konci zimy patřila 20. příčka. Toto umístění už nepřekonala.

4) Olympijské maximum v Pchjongčchangu

Že by se Crawfordové na velkých akcích nějak zvlášť dařilo, to se říct nedá. Nejlepšího výsledku pod pěti kruhy dosáhla při své třetí účasti. V Pchjongčchangu jí sice nevyšel sprint, ale ve stíhačce se z výchozí 53. pozice dostala až na 19. To je její nejlepší individuální olympijský výsledek. Se štafetou byla nejlépe osmá v Soči.

5) Účast v masáku na MS v Oslu

Na světových šampionátech se kanadské biatlonistce dařilo víc. Nejlepšího výsledku dosáhla v Oslu v roce 2016. Ve vytrvalostním závodě útočila na přední příčky, ale zbrzdila ji jedna chyba na třetí položce. Kdyby odstřílela čistě, stačilo by jí to těsně na bronz. Takhle skončila 14.

Seriál Biatlonová loučení

Simon Fourcade
Laura Dahlmeierová
Anastasia Kuzminová
Gabriela Koukalová
Matej Kazár
Michael Rösch
Rosanna Crawfordová
Fredrik Lindström
Daniel Mesotitsch
Nathan Smith
Henrik L’Abée-Lund

Foto: Rosanna Crawfordová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *