Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Laury Dahlmeierové

5 nejlepších momentů kariéry Laury Dahlmeierové

Laura Dahlmeirová

Biatlonu řekla letos sbohem i jedna z největších hvězd tohoto sportu, Laura Dahlmeierová. Přestože se rozhodla skončit už v 25 letech, svými výsledky se nesmazatelně zapsala do biatlonové historie. Připomeňte si s námi to nejlepší z kariéry německé závodnice.

1) Juniorské medaile vstupenkou mezi dospělé

Že se rodí velká hvězda, prokázala Laura Dahlmeierová na Mistrovství světa juniorů v roce 2013. V Obertilliachu získala zlato ve vytrvalostním závodě, sprintu a štafetě, ve stíhacím závodě přidala bronz. Těmito úspěchy si pro zbytek sezony zajistila debutovou vstupenku do Světového poháru.

2) První titul světové šampionky

V sezoně 2014/15 na MS v Kontiolahti vybojovala stříbro ve stíhacím závodě, mistryní světa se toho roku stala se štafetou. Medailové žně přišly o rok později, v Oslu 2016 – každý start na tomto šampionátu proměnila Dahlmeierová v cenný kov. Kromě tří bronzových (sprint, vytrvalostní závod, ženská štafeta) a jedné stříbrné (závod s hromadným startem) medaile si dojela i pro tu nejcennější, stala se mistryní světa ve stíhacím závodě.

3) Mistrovství světa Laury Dahlmeierové 2017

Leckteré závodnici by na mistrovství světa stačilo dosáhnout na medaili kterékoli hodnoty, ale Dahlmeierová řekla ne. Své úspěchy z Osla posunula ještě dál o rok později v Hochfilzenu. Stala se pětinásobnou mistryní světa (včetně štafety). Do rukou neúnavné Němky neputovalo tehdy jediné zlato – ve sprintu ji o čtyři vteřiny dokázala porazit Gabriela Koukalová.

Gabriela Koukalová
Jediný závod v Hochfilzenu 2017, v němž Laura Dahlmeierová nezískala zlatou medaili.

4) Vítězka Světového poháru

V životní sezoně 2016/17 dokázala Dahlmeierová vybojovat nejen pět mistrovských titulů, ale stala se také vítězkou celkového hodnocení. O 121 bodů porazila Gabrielu Koukalovou a nedovolila jí tak obhájit prvenství z předchozí sezony.

Laura Dahlmeierová
Foto: Vítězné gesto Dahlmeierové jako by značilo celou sezonu 2016/17 (Autor: Petr Slavík)

5) Raději dvě olympijská zlata než druhý globus

Sezonu 2017/18 zahájila později, suverénních výsledků jako předchozí rok nedosahovala. V hodnocení Světového poháru tak před sebe pustila trio biatlonových veteránek – Kaisu Mäkäräinenovou, Anastasii Kuzminovou a Darju Domračevovou. O to lépe se ale Dahlmeierová dokázala připravit na vrchol sezony – Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Své první olympijské zlato získala hned ve sprintu, další přidala o dva dny později ve stíhacím závodě. Ve vytrvalostním závodě si dojela ještě pro bronz. Stala se tak nejúspěšnější biatlonistkou těchto olympijských her.

Hlavní foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Václav Mudra)

Seriál Biatlonová loučení

Simon Fourcade
Laura Dahlmeierová
Anastasia Kuzminová
Gabriela Koukalová
Matej Kazár
Michael Rösch
Rosanna Crawfordová
Fredrik Lindström
Daniel Mesotitsch
Nathan Smith
Henrik L’Abée-Lund

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *