Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Michaela Rösche

5 nejlepších momentů kariéry Michaela Rösche

Michael Rösch

Rodilý Němec svou biatlonovou kariéru začal velmi slibně, avšak po vydařených sezónách přišly naopak ty špatné, které zapříčinily, že už se do elitního výběru své rodné země nevlezl. Sportu, který miloval, se však Michael Rösch vzdát nechtěl, a tak mu nezbylo nic jiného, než obětovat všechno včetně svého domu, změnit si občanství a začít od roku 2014 nastupovat pod vlajkou Belgie. Ačkoliv už nikdy nedosáhl takových výsledků jako ve svém mládí, s biatlonem se v uplynulé sezóně loučil jen těžko a se slzami v očích. Tady přinášíme pět nejlepších momentů jeho kariéry.

1) Zlato z Turína

Na Zimních olympijských hrách v Turíně v roce 2006 se Michael Rösch v mužské štafetě vydal na druhý úsek a i zásluhou čisté střelby na obou položkách vybojoval spolu se svými kolegy Ricco Großem, Svenem Fischerem a Michael Greisem zlatou medaili pro Německo. Nad druhým Ruskem zvítězili jednoznačně s rozdílem téměř 21 sekund.

2) Čtyřnásobný juniorský mistr světa

Michael Rösch byl v mládí nepostradatelnou součástí německého mužského štafetového kvarteta. S ním také dokázal na juniorských soutěžích v letech 2000, 2002 a 2004 získat titul mistrů světa. Poslední čtvrtou zlatou medaili vyhrál individuálně ve sprintu v roce 2003, kdy o tři sekundy předstihl českého reprezentanta Michala Šlesingra.

Michal Krčmář a Michael Rösch
Foto: Michal Krčmář a Michael Rösch (Autor: Petr Zbranek)

3) První vítězství v Ruhpoldingu

Své první vítězství mezi elitou ve Světovém poháru si pamatuje snad každý biatlonista. Tento vousatý biatlonista už navždy bude vzpomínat na neděli 15. ledna 2006. Tehdy při zastávce v německém Ruhpoldingu porazil ve stíhačce francouzskou hvězdu Raphaëla Poiréeho. Vítěze určil až fotofiniš, kdy ve prospěch Němce rozhodla pouhá jedna desetina sekundy.

4) Pátý v celkovém pořadí

Jednoznačně nejpovedenější a nejradostnější sezóna byla pro Michaela Rösche ta v letech 2005/2006. Kromě zmiňovaného zlata z olympiády a prvního vítězství ve Světovém poháru se biatlonista se ziskem 573 bodů umístil na páté příčce celkového hodnocení. Zaostal pouze za velkými jmény jako Ole Einar Bjørndalen, Raphaël Poirée, Sven Fischer a Tomasz Sikora.

5) Účast na olympijských hrách v Pchjongčchangu

Zda se naturalizovanému Belgičanovi splní sen a podívá se po dvanácti letech opět na zimní olympijské hry, nebylo jasné. S novým týmem totiž nedostával takovou finanční podporu jako jiné velké biatlonové velmoci. Vzdát se ale nechtěl, a tak vyhlásil sbírku I Believe in You, díky níž se mu potřebné peníze na vybavení, cestu a další nezbytné věci podařilo vybrat. Nejlépe se pod pěti kruhy v roce 2018 umístil na 23. místě ve stíhačce.

Seriál Biatlonová loučení

Simon Fourcade
Laura Dahlmeierová
Anastasia Kuzminová
Gabriela Koukalová
Matej Kazár
Michael Rösch
Rosanna Crawfordová
Fredrik Lindström
Daniel Mesotitsch
Nathan Smith
Henrik L’Abée-Lund

Hlavní foto: Michael Rösch (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *