Home > Doporučujeme > Velký přehled: Kteří biatlonisté po sezóně 2018/19 ukončili kariéru?

Velký přehled: Kteří biatlonisté po sezóně 2018/19 ukončili kariéru?

Gabriela Koukalová

Konec kariéry ohlásilo během nebo po skončení sezóny 2018/19 více než dvacet biatlonistů. Koho už v příštím ročníku na tratích neuvidíme?

Začněme těmi největšími jmény. Zřejmě největším šokem byl konec Laury Dahlmeierové. Jen o pár dní později se přidala Gabriela Koukalová, která definitivně rozlouskla své váhání. Ženský peloton opustila také Anastasia Kuzminová, i když slovenští fanoušci mají naději, že ji uvidí alespoň ve štafetách.

Laura Dahlmeierová
Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

I u mužů přišly odchody velkých jmen. Tím největším je Anton Šipulin, který se vydal na politickou dráhu. Skončil také Simon Fourcade, starší z bratrského dua. Norský tým opustil dlouholetý reprezentant Henrik L’Abée-Lund, ten švédský zase Fredrik Lindström.

Loučení Simona Fourcada
Foto: Loučení Simona Fourcada (Autor: Petr Slavík)Foto: Petr Slavík

Do sportovního důchodu odešli tři matadoři. Šestatřicetiletý Němec v belgických službách Michael Rösch, stejně starý Slovák Matej Kazár a dokonce třiačtyřicetiletý Rakušan Daniel Mesotitsch.

Michael Rösch
Foto: Michael Rösch (Autor: Petr Slavík)

Mesotitsche ovšem trumfla třiapadesátiletá Uiloq Slettemarková z Grónska, která se v lednu po 81. místě na IBU Cupu v Polsku nechala slyšet, že to byl její poslední závod. Štafetu předává své dceři Ukaleq, úřadující dorostenecké mistryni světa ve vytrvalostním závodě.

Hromadná vlna odchodů nastala v Kanadě. V kombinézách s javorovým listem už neuvidíme Rosannu Crawfordovou, Nathana Smitha, Brendana Greena a Megan Tandyovou.

Rosanna Crawfordová
Foto: Rosanna Crawfordová (Autor: Jiří Zaňát)

Tři biatlonisté se zase loučili v Estonsku. Definitivní sbohem řekl jednačtyřicetiletý Roland Lessing, stejně jako Kauri Kõiv a Martin Remmelg. V Německu skončila dvojice Luise Kummerová a Annika Knollová, v Bělorusku Vladimir Čepelin a Darja Jurkevičová.

Seznam končících biatlonistů doplňují Finka Laura Toivanenová, Ital Pietro Dutto, Švéd Christoffer Eriksson, Litevka Diana Rasimovičiūtėová a Ruska Galina Nečkasovová.

Vybraným biatlonistům, kteří letos ukončili kariéru, jsme se podrobněji věnovali v seriálu Biatlonová loučení.

Seriál Biatlonová loučení

Simon Fourcade
Laura Dahlmeierová
Anastasia Kuzminová
Gabriela Koukalová
Matej Kazár
Michael Rösch
Rosanna Crawfordová
Fredrik Lindström
Daniel Mesotitsch
Nathan Smith
Henrik L’Abée-Lund

Hlavní foto: Gabriela Koukalová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *